Skip to Content

رییس اداره تبلیغات اسلامی میبد:

تعداد معتکفین امسال بیش از هزار نفر افزایش یافته است


حجت الاسلام ابراهیمی اعلام داشت: تعداد معتکفین امسال در شهرستان میبد با افزایش بیش از هزار نفری نسبت به سال گذشته به 2910 نفر رسیده است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی میبد در مصاحبه با خبرنگار "میبدخبر" بیان داشت: سال گذشته تعداد معتکفین 1870 نفر بوده است که امسال شاهد حضور بسیار بیشتری از جوانان در جمع معتکفین شهرستان هستیم.

وی تعداد خواهران شرکت کننده در مراسم معنوی اعتکاف را 2037 نفر و تعداد برادران را 873 نفر در 24 مسجد شهرستان اعلام کرد و شلوغ ترین مساجد برگزار کننده اعتکاف را به شرح زیر برشمرد: مسجد جامع قلعه فیروزآباد600 نفر، مسجد جامع بفروییه 328 نفر، مسجد جامع میبد 290 نفر، مسجد جامع مهرجرد 180 نفر، مسجد جامع شهیدیه 140 نفر ویژه خواهران و مسجد امام شهید ویژه برادران 135 نفر.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی همچنین از جمله برنامه های اداره تبلیغات اسلامی در مناسبت اعتکاف را اینگونه تشریح کرد: اعزام 25 نفر از روحانیون حوزه های علمیه خواهران و برادران میبد، طرح زلال قرآن(اعزام قاریان قرآن به مساجد)، طرح تصحیح قرائت نماز، پاسخ به احکام شرعی و مشاوره دینی و توزیع کتاب و بروشور مربوط به اعتکاف و امر بمعروف و نهی از منکر.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.