Skip to Content

فرماندار میبد:

تعداد سگ‌های ولگرد کاهش یافته است/لزوم هماهنگی‌ با شهرستان اردکان و اشکذر


فرماندار میبد با اشاره به ضرورت همکاری مسئولین این شهرستان برای کنترل معضل سگ‌های ولگرد در این شهر، گفت: تعداد سگ‌های ولگرد در محدوده شهر و روستای شهرستان کاهش یافته است.

به گزارش میبد خبر، حسین فلاح با اشاره به تدابیر و اقدامات انجام شده در راستای جولان سگ‌های ولگرد، گفت: خوشبختانه در داخل و محدوده شهرستان میبد اقدامات پسندیده‌ای از سوی شهرداری و دهیاری شهرستان در راستای کاهش آمار سگ‌های ولگرد انجام شده است؛ چنانچه  تمام تلاش ما بر این است که این معضل در شهر بیش از بیش کاهش یابد.

وی با بیان اینکه درمجموع با مکانیزم‌های صورت گرفته تعداد سگ‌های ولگرد در محدوده شهر و روستای شهرستان کاهش یافته است، افزود: درواقع مدیریت این کار در خارج از حریم شهر به دلیل اینکه وسعت شهر میبد شش هزار کیلومترمربع است، اقدامی سخت و دشوار است؛ چراکه دارای پراکندگی بسیاری است.

فرماندار میبد اظهار داشت: درواقع سگ‌ها سالی دو بار زادوولد دارند که این خود باعث افزایش آمار سگ‌ها می‌شود؛ لذا برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته تا به‌نوعی آمار جمعیتی سگ‌های ولگرد در شهرستان را به حداقل برسانیم که قاعدتاً روشن است که شهرستان اردکان و اشکذر نیز بایستی در این راستا هماهنگی‌های لازم را داشته باشند تا اقدامات ما نتیجه‌ مطلوبی را دربرداشته باشد.

فلاح با تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی‌های مدون از سوی مردم در راستای مدیریت صحیح پسماند، تأکید کرد: درواقع بسیاری از مردم هستند که از سر دل‌رحمی غذای اضافی خود را به بیرون از منزل برای سگ‌ها می‌گذارند که این اقدام خود باعث می‌شود تا تأمین غذایی سگ‌ها حفظ شود و شاهد این معضل در شهرستان باشیم که ضروری است مردم در این راستا توجه لازم را داشته باشند.

این مقام مسئول بیان داشت: شهرستان میبد بافت شهر محسوب می‌شود و دامداری در این شهرستان به‌صورت چشم‌گیری وجود دارد و لاشه این حیوانات تلف‌شده در اطراف شهر رها می‌شود و تامین غذایی سگ‌ها را میسر می‌سازد، لذا با توجه به اینکه ضروری بوده تا در این راستا کانونی شکل گیرد، خوشبختانه شهرداری میبد این بحث را مدیریت کرده و این لاشه‌ها در کشتارگاه میبد به شکل مطلوبی دفن می‌شوند که این اتفاق مبارک و میمونی است.

وی در پایان اضافه کرد: درواقع در شرایط کنونی نگاه شورای سلامت شهرستان نیز بایستی به این امور بیشتر و حساسیت نیز بیشتر باشد تا شاهد اتفاقات ناگوار در سطح شهرستان در راستای جولان سگ‌های ولگرد نباشیم.

انتهای پیام/

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.