Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

تصویب قانون داماتو نقض برجام است/مسئولان بیاد پیام محکم و روشنی به اعضای کمیسیون برجام بدهند/ به شعار مرگ برآمریکا افتخار می کنیم


امام جمعه موقت میبد در خطبه های نماز جمعه این هفته ، افکار عمومی ملت ایران بحث تحریمها و تصویب قانون داماتو را با چشم نقض برجام نگاه می کند.

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام محمد اعرافی با اشاره به در گذشت حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی بیان داشت: تلاشها و مبارزات ایشان در قبل از انقلاب و تلاشهای ایشان برای تحکیم رهبری امام راحل (ره) در قبل از پیروزی انقلاب از نکات درخشان زندگی ایشان بود. 

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تلاشهای ایشان در عرصه های گوناگون و خصوصا نقطه روشن تلاش ایشان در انتخاب مقام معظم رهبری به امامت جامعه ایران اسلامی از بارزترین این اعمال بود.

امام جمعه موقت میبد با اشاره به  پیام مهم و هوشمندانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان حجت الاسلام رفسنجانی را رفیق مبارزاتی خود دانستند و فرمودند: اختلاف نظر و اجتهادهای متفاوت بین من و ایشان هرگز نتوانست پیوند رفاقت ما را بهم زند و همچنین وسوسه خناسان نتوانست در محبت شخصی و عمیق ایشان به این حقیر خللی وارد کند.

حجت الاسلام محمد اعرافی رهبری نظام را دارای اهمیت فراوان برای نظام اسلامی دانست و اظهار داشت: با تدابیر حکیمانه رهبری و با هوشیاری و حضوربه موقع مردم در صحنه، تشیع با شکوه و بزرگوارنه ای برای این فقید سعید برگزار شد و توطئه های دشمن برای استفاده از این قضیه با تدابیر حکیمانه رهبر و هوشیاری مردم نقش برآب شد.

وی همچنین از حضور با صلابت مردم میبد در مراسم بزرگداشت ایشان قدردانی نمود.

خطیب جمعه موقت میبد سپس به محورهای مهم بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مردم قم در سالروز گرامی داشت نوزدهم دی در خصوص ارکان چهارگانه اقتدار کشور پرداخت و گفت : یکی از عناصر مهم اقتدار کشور ایمان واقعی و معرفت دینی است و اگر ایمان واقعی و باورهای دینی در جامعه شکل بگیرد کوچکترین خللی به اسلام و انقلاب وارد نخواهد شد .

وی قدرت علمی را دومین عنصر اقتدار کشور از نگاه رهبر معظم انقلاب برشمرد و افزود : گسترش علم و دانش و تکنولوژی در جامعه ما را در دنیا سرآمد و در مقابل استکبار مقاوم می کند. 
امام جمعه موقت میبد اقتصاد مقاومتی را سومین عنصر مهم اقتدار کشور خواند و گفت : تکیه بر اقتصاد و سرمایه و تولید داخلی باعث رونق اقتصادی و درونزایی می شود .
حجت الاسلام اعرافی خاطرنشان کرد : حفظ عزت ملی چهارمین ارکان اقتدار کشور است که یک ملت را در مقابل با استکبار محکم و استوار نگه می دارد و باید همه با اقدام و عمل به دنبال تقویت اقتدار کشور باشیم .
خطیب جمعه موقت میبد ، شناخت دشمن و اقدام به هنگام برای پیشرفت های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی کشور را از درس های مهم قیام نوزده دی عنوان کرد و گفت : همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند ، امروز امریکا شیطان بزرگ است و ما به شعار مرگ بر امریکا افتخار می کنیم و باید نسبت به شیوه دشمنی استکبار واقف باشیم .
 حجت الاسلام اعرافی ، بی انگیزه گی و ناامیدی ، بی نشاطی ، تنبلی ، سیاست های غلط ، کج سلیقگی و تنگ نظری و اختلافات را از مهمترین عوامل عقب ماندگی در کشور عنوان کرد و با تاکید بر مبارزه با دشمن درونی و پرهیز از این عوامل مخرب گفت : مردم و مسئولین باید خودشان را از این اختلافات و تنگ نظری ها دور کنند.
وی با بیان اینکه امروز مردم به دلیل شرایط حاکم با مشکلات مختلفی روبرو هستند گفت : جدال رسانه ای و اختلافات قوای سه گانه دردی از مردم دوا نمی کند و باید تلاش کنند بهانه دست دشمن و استکبار ندهند .

امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به خیانت آشکار آمریکایی ها بعد از برجام گفت : مسئولین درنده خو و گرگ صفت امریکا و استکبار جهانی قابل اعتماد نیستند .

حجت الاسلام محمد اعرافی با بیان اینکه امریکایی ها در کمسیون مشترک برجام قانون داماتو را بر علیه ایران اسلامی تصویب کردند افزود : ملت ایران به تحریم ها و قانون داماتو با چشم نقض برجام نگاه می کنند و باید جمهوری اسلامی ایران و مسئولین و اعضای کمسیون ، پاسخ محکم ، قاطع و روشنی را با اعضای گروه 5 بعلاوه یک بدهند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.