Skip to Content


تصاویر/جان دانشجویان ساکن دانشگاه آزاد میبد بازیچه سوءمدیریتها


کمتر از یکسال قبل، دختر جوان دانشجویی که ساکن خوابگاه دانشگاه آزاد میبد بود، حین عبور از عرض بلوار مدرس به دلیل تصادف شدید با یک خودرو در دم جان داد.

به گزارش میبد خبر، آن روز این خبر خیلی زود پیچید و در افکارعمومی این سوال جدی ایجاد شد که چرا حدود سه دهه پس از آغاز به کار دانشگاه آزاد میبد، هنوز در مقابل آن یک پل هوایی عابر پیاده جهت تردد دانشجویان و سایر کسانیکه به این دانشگاه تردد دارند، ایجاد نشده است؟!

 
با مراجعه به سوابق موضوع، کاشف به عمل آمد که احداث این پل سه چهار بار در شوراها و مجامع مختلف به تصویب رسیده بود اما متاسفانه به دلیل قصور و اهمال آنان، این جلسات و مصوبات فرجامی در پی نداشته است.
 
۲۰ روز پس از حادثه تلخ کشته شدن آن دختر دانشجو، شورای ترافیک میبد مجددا تشکیل جلسه داد و برای بار چهارم یا پنجم تصویب شد که در مقابل دانشگاه آزاد میبد پل عابر پیاده نصب شود و مسئولین از قول یکی از صاحبان سرمایه جهت احداث این پل در ازای در اختیارگرفتن تبلیغات محیطی آن خبر دادند.
 
حالا پس از سپری شدن بیش از ۹ ماه از آن روزها همچنان دانشجویان با دویدن از عرض جاده، خود را به طرف مقابل می‌رسانند و معلوم شده آن مصوبه شورای ترافیک هم مانند بسیاری از مصوبات دیگرش، در حد یک صورتجلسه پرکردن بوده و بیخود نیست که شورای ترافیک میبد به عنوان رکورددار تصویب مصوبات روی زمین‌مانده معروف شده است!
 
اما این همه ماجرا نیست. از چندی قبل، مردم میبد با یک اتفاق عجیب در همین محدوده روبرو شدند و آن اینکه پل عابر پیاده‌ای که پیش از این قرار بود جلوی دانشگاه آزاد میبد نصب شود، به یکباره چند صد متر جلوتر و در اطراف روستای رکن‌آباد میبد احداث شد!
 
این درحالی است که در چند قدمی همین پل، مسیری زیرگذر برای عبور و مرور افراد و وسایل نقلیه تعبیه شده و به این ترتیب احداث این پل در آن مکان کاملا فاقد توجیه است و از آن سو فاصله ورودی دانشگاه آزاد تا این پل هم آنقدر طولانی است که محال است فردی برای عبور از عرض چند متری جاده، صدها متر از ورودی دانشگاه آزاد تا ورودی روستای رکن آباد را بپیماید.
 
با این تفاسیر قطعا این پل مانند خیلی از پلهای دیگر بلااستفاده خواهد ماند و مسئولین میبد از جمله فرماندار، راه و شهرسازی، بخشدار، شهردار و رییس شورای شهر میبد باید پاسخگوی افکارعمومی درباره علت عدم احداث پل در مقابل دانشگاه آزاد و سوءمدیریت در هزینه‌کرد ازبیت‌المال جهت احداث پل عابر در مکانی پرت و غیرضروری باشند.
امیدواریم این سوءمدیریت به کشته یا زخمی شدن فرد یا افراد دیگری منتج نشود.
منبع: میبد مارای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.