Skip to Content


تصاویر/ بازدید معاونین فرماندار از مرکز تحقیقات ژنتیک میبد


معاونین فرماندار به همراه رئیس بهزیستی میبد از مرکز تحقیقات ژنتیک میبد بازدید کردند.

به گزارش میبد خبر، معاونین فرماندار میبد  ضمن بازدید از بخشهای مختلف مرکز تحقیقات ژنتیک میبد از نزدیک با روند کار آشنا شدند.

مرکز تحقیقات ژنتیک شهرستان میبد بزرگترین مرکز تحقیقات جنوب شرق کشور است که عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۸۲ در زمینی به مساحت ۸۰ هزار متر مربع در کیلومتر۱۰ جاده میبد –یزد آغاز شد.

این مرکز با اختصاص۲۵ میلیارد ریال ازمحل اعتبارات سفر دوم و سوم هیئت دولت به استان جان تازه ای گرفت و به سرعت عملیات اجرایی آن ادامه یافت.

فاز اول این مرکز با زیربنای ۳۵۰۰ مترمربع از سوی خیر دکتر حسین دهقانی فیروزآبادی در شهریور ماه ۱۳۹۱ با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به بهره برداری رسید و همزمان بنیاد پیشگیری از معلولیت های مادرزادی و ژنتیکی هم در این مرکز راه اندازی شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.