Skip to Content


تصاویری از تالاب خشک شهیدیه


خشک شدن تالاب شهیدیه در فصل گرما، فرصت مناسبی جهت اجرای عملیات های تعریض و محدوده سازی این پدیده ی بکر و طبیعی را مهیا می سازد.

به گزارش میبد خبر، هرساله با فرارسیدن فصل سرما، شاهد پرآب شدن تالاب زیبای شهیدیه، مهاجرت پرندگان زیبا به این تالاب و حضور مردم میبد و اردکان در کنار این پدیده ی زیبای کاملا بکر و طبیعی می باشیم، و درکنار آن شاهد شکایات مردم از مسیر خاکی و بسیار ناهمواری که به این تالاب ختم می شود، می باشیم.

این تالاب در فصل تابستان تقریبا خشک می شود و فرصت مناسبی برای زیباسازی و اجرای عملیات های تعریض و محدوده سازی این تالاب می باشد، ولی پس از حدود پنج سالی که این تالاب پدیدار شده، شاهد کوچکترین اقدام مسئولین در جهت هموارسازی مسیر و اقدامات رفاهی دیگری در این محدوده نبوده ایم.

تصاویر زیر، تالاب خشک شده شهیدیه را به نمایش می گذارد که در لینک زیر نیز می توانید تصاویر پرآب این تالاب را نیز ببینید.

مهجوریت تالاب زیبای شهیدیه، بی تفاوتی مسئولین


رای شما
میانگین (6 آرا)
The average rating is 4.5 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.