Skip to Content

رئیس دانشگاه آیت الله حائری میبد

تشیع و تدفین شهید گمنام همزمان با ایام فاطمیه/ دانشکده های علوم میان رشته ای و فناوری های نوین در دانشگاه میبد راه اندازی می شود


رئیس دانشگاه آیت‌الله حائری میبد از خاکسپاری پیکر مطهر شهید گمنام و راه اندازی دانشکده های علوم میان رشته ای و فناوری های نوین در دانشگاه میبد خبر داد.

به گزارش میبد خبر، به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی دکتر عباس کلانتری رئیس دانشگاه آیت الله حائری میبد با اصحاب رسانه دیدار و گفتگو داشت.

در این دیدار عباس کلانتری با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی برای مردم ما در حوزه های علم و فناوری، سیاست، عمرانی و سایر حوزه ها ثمرات و برکات زیادی داشت و ما وظیفه داریم از این انقلاب پاسداری کنیم و در جهت رشد و توسعه انقلاب در داخل و خارج مرزهای کشور که از آرزوهای امام راحل بوده هر چه در توان داریم استفاده کنیم.یکی از مهمترین برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، در حوزه علم و فناوری بوده است.

وی در رابط با خکسپاری شهید گمنام در این دانشگاه عنوان کرد: بحمدالله در دانشگاه  میزبان یک شهید گمنام در ایام فاطمیه دوم هستیم و امیدواریم تلاشها و پیگیری ها مثمر ثمر واقع شده و شاهد برگزاری مراسم تشییع، تکریم و تدفین دست کم دو شهید در دانشگاه باشیم.کلانتری ادامه داد: مراسم تشییع و خاکسپاری بین هفتم تا دوازدهم اسفندماه در دانشگاه برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه حائری با اشاره به این که در حال حاضر دانشگاه آیت الله حائری میبد با 1800 دانشجو در 15 رشته کارشناسی، 10 رشته کارشناسی ارشد و 4 رشته دکتری در حال فعالیت است ابراز داشت بر اساس طرح آمایش وزارت علوم و اسناد بالا دستی وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی و برنامه راهبردی 5 ساله دانشگاه رشته های جدید و میان رشته ای و متناسب با بازار کار ایجاد خواهیم کرد و در فراخوان جذب جدید دانشگاه رشته های جدید مانند نانو تکنولوژی و زیست فناوری را در دستور کار قرار دادیم و ایجاد 2 دانشکده علوم میان رشته ای و فناوری های نوین در دست اقدام می باشد.

وی در رابطه با دانشجویان دانشگاه اظهار داشت: 1800 دانشجو در قالب 15 رشته کارشناسی، 10 رشته کارشناسی ارشد و چهار رشته دکتری در این دانشگاه در حال تحصیل بوده که از این تعداد 52 درصد بومی و 48 درصد غیر بومی هستند.

کلانتری با بیان این که64 درصد دانشجویان آیت الله حائری میبد دختر و مابقی پسر هستند، گفت: در حال حاضر این دانشگاه در سطح بندی وزارت علوم دارای رتبه چهارم کشوری است.

کلانتری با بیان این که میبد ایجاد رشته‌های جدید و متناسب با بازار کار در استان و شهرستان از جمله اقدامات دردستور کار دانشگاه آیت الله حائری است، افزود: رشته‌های مهندسی پزشکی، مهندسی مواد با زمینه سرامیک و رشته جغرافیای سیاسی از جمله رشته‌های جدید این دانشگاه است.

رییس دانشگاه آیت الله حائری در ادامه راه‌اندازی دانشکده علوم میان رشته‌ای و دانشکده فناوری‌های نوین را از جمله ضرورت‌های اجرایی در حوزه آموزش عالی دانست و بیان کرد: حاکم بودن جو فرهنگ دینی از جمله ویژگی‌های دانشگاه آیت الله حائری میبد است.

این مقام مسئول اظهار کرد: راه‌اندازی رشته‌های خاص نقش مهمی در جذب دانشجویان مختلف از استان‌های همجوار به این دانشگاه ایفا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد اولین رشته ایران شناسی کشور در دانشگاه میبد از دیگر ویژگی‌های آموزشی این دانشگاه است.

 رئیس دانشگاه حائری با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه تهران افزود: سال گذشته تفاهم نامه ای را با دانشگاه تهران انجام دادیم. به وسیله این تفاهم‌نامه، نخستین همایش ملی ایران باستان با همکاری دانشگاه تهران و میبد در آبان ماه سال آینده برگزار خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به رابطه صنعت و دانشگاه ادامه داد: بسیاری از پروژه های تحقیقاتی صنعتی در داخل استان به بیرون سپرده می شود. قصد داریم تا با برقراری ارتباط مؤثر با صنعت بتوانیم در پیشبرد اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

دکتر کلانتری با اشاره به برگزاری همایش ملی زیلو در پنجم اسفندماه سال جاری ادامه داد: تاکنون ۳۰ مقاله به دبیرخانه این همایش در دانشگاه ارسال شده است و علاقه مندان می توانند تا ۲۵ بهمن‌ماه مقالات خود را به دبیرخانه همایشه ارسال دارند.

وی همچنین در رابطه با طرح های عمرانی دانشگاه خاطر نشان کرد: در طی دو سه سال گذشته فعالیت های بسیار خوبی انجام شد و دانشگاه آیت الله حائری مییبد در وزارت علوم بعنوان دانشگاه خیر ساز شناخته شده و از مجموع 20 هزار متر مربع ساختمان موجود و 15 هزار متر ساختمان در حال احداث سعی شد بیشتر از منابع خیری استفاده گردد.

وی همچنین در رابطه با طرح های عمرانی دانشگاه خاطر نشان کرد: در طی دو سه سال گذشته فعالیت های بسیار خوبی انجام شد و دانشگاه آیت الله حائری میبد در وزارت علوم بعنوان دانشگاه خیر ساز شناخته شده و از مجموع 20 هزار متر مربع ساختمان موجود و 15 هزار متر ساختمان در حال احداث سعی شد بیشتر از منابع خیری استفاده شود.

دکتر کلانتری از افتتاح رسمی پروژه های مختلف آموزشی، عمرانی، ورزشی و مسکن دانشجویی دانشگاه آیت ا... حائری میبد تا مهر ماه سال آینده با حضورمقامات وزارت علوم و مسئولین کشوری خبر داد و اعلام داشت فاز اول مسکن دانشجویی دختران بالغ بر 27 واحد مراحل پایانی را طی می کند و همچنین مسکن دانشجویی پسران با همکاری خیرین اوایل سال آینده شروع خواهد شد.

دکترعباس کلانتری بخشی از ویژه برنامه های دهه مبارک فجر در دانشگاه را اقتتاح رسمی بسیج اساتید، برگزاری جشن باشکوه انقلاب با حضور اساتید و کارمندان دانشگاه، تهیه و انتشار ویژه نامه های موثر و محتوایی در جهت بسط و ترویج آرمانها و دستاوردهای انقلاب، برگزاری 2 کرسی آزاد اندیشی توسط بسیج دانشجویی و امور فرهنگی و اعزام 300 دانشجو به اردوی زیارتی مشهد مقدس همراه با برنامه های فرهنگی با هماهنگی و همکاری آستان قدس رضوی در محل اسکان زائرین در بازه زمانی هفتم تا هجدهم بهمن و هماهنگی جهت اعزام  دانشجویان به اردوی راهیان نور بعنوان برنامه های فرهنگی ایام ا... دهه فجرعنوان کرد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.