Skip to Content

رئیس شبکه بهداشت در جلسه قرارگاه زیستی مطرح کرد


رئیس شبکه بهداشت و درمان میبد از تشکیل کمیته بهداشت عمومی در این شهرستان برای هماهنگی بیشتر دستگاه های اجرایی در مقابله با کرونا خبر داد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان میبد در گفتگو با خبرنگار میبدخبر، گفت: طبق دستورالعمل جدید وزارت بهداشت قرار بر این شد که ضد عفونی اماکن به صورت هماهنگ و اصولی انجام شود و لذا تصمیم بر این شد که در شهرستان ها کمیته شهرستانی بهداشت عمومی متشکل از فرمانداری، شهرداری، بسیج و شبکه بهداشت تشکیل شود.

مهدی حفیظی ادامه داد: در واقع وظیفه این کمیته همکاری و هماهنگی میان نیروهای بسیج، شهرداری و شبکه بهداشت میبد برای گندزدایی اماکن عمومی به صورت علمی و برنامه ریزی شده است.
وی تاکید کرد: در این طرح تامین تجهیزات بر عهده فرمانداری، آموزش نیروها بر عهده شبکه بهداشت و انجام عمل ضدعفونی اماکن بر عهده نیروهای بسیج، شهرداری و ادارات مرتبط خواهد بود.
حفیظی اعلام کرد: در تمام استان یزد به صورت هماهنگ و یکسان از محلول وایتکس با ترکیب مشخص یک به ۹۹ استفاده شود. زیرا با توجه به ماندگاری بین 20 تا 30 دقیقه ای این ترکب کفایت میکند.
وی اذعان داشت: تمام نیروهای عملیاتی موظف به استفاده از وسایل حفاظت فردی نظیر گان، عینک و ماسک بوده و همچنین قبل از آغاز عملیات میبایست اطلاع رسانی مناسب انجام شود تا کمترین آسیب به مردم و نیروهای اجرایی وارد شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.