Skip to Content

مسئول کاروان محبان‌الرّضا(ع) میبد خبر داد؛


مسئول کاروان پیاده‌روی محبان‌الرّضا(ع) شهرستان میبد گفت: 145 نفر از محلات مختلف شهرستان میبد، مسیر 70 کیلومتری منتهی به مشهدمقدس را با پای پیاده به زیارت امام رضا(ع) مشرف شوند.

به گزارش میبد خبر به نقل از نارین، سید ابوالفضل امامی‌میبدی مسئول کاروان محبان‌الرّضا(ع) با بیان این که کاروان محبان‌الرّضا(ع) شهرستان میبد از سال ۱۳۹۳ پیاده‌روی به سمت حرم منور رضوی را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار داشت: این کاروان در همان سال با حضور تعدادی از علاقه‌مندان به امام هشتم شیعیان، به صورت خودجوش اقدام به پیاده‌روی مسیر منتهی به حرم مطهر رضوی نمود و در سال ۱۳۹۴ به صورت رسمی متشکل از ۹۰ نفر از برادران بصورت پیاده به مشهدالرضا(ع) مشرف شد.

امامی افزود: خوشبختانه این حرکت با استقبال شهروندان عزیز همراه بود، به طوری که سال گذشته نیز تعداد ۱۲۰ نفر به این کاروان پیاده پیوستند و برای امسال نیز تعداد ۱۴۵ نفر اعم از مرد و زن از اکثر هیأت‌ها و محلات شهرستان میبد برای پیاده‌روی در این مسیر ثبت نام کرده‌اند و قرار است مسیر ۷۰ کیلومتری منتهی به مشهد مقدس را با پای پیاده به زیارت امام رضا(ع) مشرف شوند.

امامی‌میبدی خاطر نشان کرد: از اهداف مهم این حرکت، ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت و اشاعه فرهنگ پیاده‌روی به مشهدالرضا(ع) است که در آستانه ایام شهادت آن امام همام صورت می‌گیرد و امیدواریم این سنت قدیمی که از تمامی شهرهای استانهای خراستان رایج بوده است، بصورت فراگیر در کشور اجرا شود.

مسئول کاروان پیاده‌روی محبان‌الرّضا(ع) شهرستان میبد بیان کرد: کاروان اعزامی از شهرستان میبد به صورت کاملاً خودجوش این برنامه را در دستور کار خود قرار داده و طی این ۳ سال، مسیر ۷۰ کیلومتری منتهی به حرم امام علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) را همراه با سایر زائران پیاده حرم رضوی به پابوسی هشتمین امام شیعیان می‌روند.

وی افزود: حرکت در این مسیر به مدت دو یا گاهاً سه روز به طول می‎‌انجامد و زائران سه روز پایانی ماه صفر همزمان با ایام رحلت پیامبر اکرم(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) در حرم مطهر امام هشتم میهمان جمعیت خدمتگزار زائرین پیاده و خدام آستان قدس رضوی هستند.

امامی‌میبدی با بیان اینکه سال گذشته و در روزهای پایانی ماه صفر حدود ۳۰۲ هزار نفر زائر پیاده از سراسر کشور به شهر مقدس مشهد مشرف شده‌اند، گفت: سال گذشته و در این ایام حدود ۷۸ هزار نفر میهمان جمعیت خدمتگزار زائران پیاده بوده اند و پیش‌بینی می‌شود امسال نیز در مجموع حدود ۴۰۰ هزار نفر در کل کشور برای این سفر ثبت نام نمایند.

وی اضافه کرد: کاروان محبان‌الرضا(ع) شهرستان میبد در سال‌جاری عزیزانی از شهرهای میبد، اردکان، ندوشن، زارچ و یزد را به همراه دارد که امیدواریم با این تدبیر، برای سالهای آینده به تعداد کاروان‌های اعزامی در محلات و شهرهای مختلف استان اضافه شود.

امامی‌میبدی همچنین از همراهی یک نفر روحانی کاروان و حضور ۵۰ طلبه در جمع کاروان پیاده‌روی محبان‌الرّضا(ع) شهرستان میبد سخن گفت و اظهار داشت: این امر معنویت خاصی به جمعیت زوّار پیاده و حرکت کاروان در مسیر  مشهد می بخشد که قابل وصف نیست.

مسئول کاروان پیاده‌روی محبان‌الرّضا(ع) شهرستان میبد در ادامه تصریح کرد: تشرف زائران به شهر مشهد و پذیرایی از آنها به صورت رایگان صورت می گیرد و برای تمامی اعضای کاروان کارت شناسایی و بیمه مسئولیت ۱۵ روزه از شرکت بیمه ایران صادر شده است که امیدواریم مشکل خاصی در این مسیر اتفاق نیفتد.

امامی‌میبدی خاطرنشان کرد: مراسم استقبال، پذیرایی و بدرقه از کاروان پیاده‌روی محبان‌الرّضا(ع) شهرستان میبد نیز با حضور خدام پیشکسوت آستان قدس رضوی انجام خواهد شد.

وی همچنین از فعالیت یک گروه تصویربرداری از شهرستان میبد برای پوشش مراسم پیاده روی زائران در استان خراسان رضوی خبر داد و گفت: با تلاش هنرمندانی از شهرستان میبد، حرکت ۴۰۰ هزار نفری زوار پیاده از سراسر کشور در قاب تصویر گروه فیلم و تصویر ایساتیس میبد ثبت و ضبط می‌شود.

امامی‌میبدی در پایان ضمن تشکر از فرمانداری شهرستان میبد، کانون مداحان و شعرای آیینی و هیأت چهارده‌معصوم(ع) کوچک که همراهی و حمایت ویژه ای از این کاروان به عمل آورده‌اند، اظهار کرد: در کل کشور حدود ۴۰۰ کاروان با نامه اداره تبلیغات اسلامی به جمعیت خدمتگزار زائرین پیاده در مشهد معرفی می‌شوند، اما کاروان پیاده‌روی محبان‌الرّضا(ع) شهرستان میبد علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده، نتوانسته است از اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان معرفی نامه دریافت کند و لذا از طریق فرمانداری میبد اقدام نموده ایم که جا دارد از همراهی این نهاد قدردانی کنیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.