Skip to Content


تشدید فعالیت فتنه گران با هدف نفوذ در مراکز علمی یزد


متاسفانه هر چه به انتخابات نزدیک تر می شویم فعالیت جریانی که اثبات کرده اند به دانشجویان به چشم ابزاری برای رسیدن به مقاصدشان می نگرند بیش تر شده است.

به گزارش "میبدخبر"،به نقل از یزد رسا،علی رغم تمامی هشدارهای چندین ساله رهبر انقلاب اساتید برخی مراکز علمی در یزد با رساندن خود به فتنه گران و انداختن عکس یادگاری در جوار آن ها اثبات کرده اند هیچ گونه التزامی به ولایت فقیه و پیروی ازدستورات شخص ولی فقیه ندارند.

 

غفوری رئیس دانشگاه اردکان در دیدار با فتنه گر

 

دیدارغفوری با فتنه گر در عید قربان

رئیس دانشکده امین خاتم در دیدار با یکی از سران فتنه

 

از آنجا که بازگشت این عناصر به دامان انقلاب بسیار بعید به نظر می رسد لذا صرفاًجهت یادآوری به مسئولین وزارت علوم و نهادهای نظارتی بازخوانی نظرات رهبر انقلاب در خصوص فتنه، لزوم مرزبندی با آن، پرهیز از سیاسی شدن دانشگاه ها و لزوم استفاده از اساتید انقلابی ضروری است.

رهبر انقلاب در دیدار رمضانی با اساتید دانشگاه در سال 93 با نهی از تبدیل دانشگاه به باشگاه سیاسی فرمودند: «آرامش دانشگاه کمک‌کننده‌ى به این است که دانشگاه بتواند در زمینه‌ى مسائل علم - که این‌همه اهمّیّت دارد - کار خودش را انجام بدهد، وظیفه‌ى خودش را انجام بدهد، و اگر خداى نکرده عکس این بشود، اوّلین ضربه‌اى که خواهیم خورد، این است که حرکت علمى در دانشگاه و به تبع آن در کشور متوقّف خواهد شد، یا کند خواهد شد.»

همچنین آیت الله خامنه ای در دیدار رمضانی با دانشجویان در سال 94 با اشاره به وجود هزاران نفر از اساتید ارزشی در کشور فرمودند: «از عناصری که نامطمئن بودنِ خودشان را اثبات کردند، مطلقاً استفاده نکنید؛ مطلقاً استفاده نکنید. بعضی‌ها هستند که نشان دادند و ثابت کردند که عناصر نامطمئنّی‌اند. برای چه کسی نامطمئنند؟ برای شخص حقیر؟ نه -من که خیلی راحتم در برخورد با این و آن؛ با همه‌جور آدمی میتوانم برخورد کنم؛ ارتباط‌گیری من خوب است؛ میتواند کسی با من هیچ مشکلی نداشته باشد، جز از لحاظ عقیده- بی‌اعتمادی خودشان را برای نظام ثابت کردند، برای کشور ثابت کردند، برای جمهوری اسلامی ثابت کردند؛ هم برای اسلامیّتش، هم برای جمهوریّتش. همین‌هایی که سال ۸۸ آن بازی را راه انداختند، خب اینها با جمهوریّت نظام جمهوری اسلامی مخالفت کردند، بدون هیچ منطقی، بدون هیچ حرف قابل قبول و پسندیده‌ی در مقابل آدمهای باانصاف. اینها نامطمئنند؛ من استفاده‌ی از اینها را مطلقاً توصیه نمیکنم، به‌هیچ‌وجه؛ نه به شماها و نه به هیچ دانشجویی و نه به هیچ دانشگاهی توصیه نمیکنم. اساتید خوب هستند، از اینها استفاده کنید.»

مسلماً تشدید اینگونه دیدارها و اعلان آن به طرق مختلف آن هم در آستانه انتخابات اتفاقی نیست و با توجه به تاکیدات مکرر رهبر انقلاب مبنی بر مجرم بودن این افراد و سابقه آنها در نادیده گرفتن قانون این گونه تحرکات هوشیاری مردم و دانشجویان را می طلبد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.