Skip to Content

مدیر آبفای میبد:

تشدید شرایط شیوع ویروس کرونا دلیل اصلی قطع کردن شیر های برداشت سطح شهر است


مجید دشتی گفت: آب میبد از نظر سلامت تضمین است اما از نظر کیفیت و مطلوبیت آب در همه شهرهای استان مشکل داریم و انتقال آب زاینده رود دلیل اثبات این مدعاست.

به گزارش میبدخبر، در جلسه روز بیست و پنجم آبان شورای اسلامی شهر میبد مدیر آبفای شهرستان با ذکر این مطلب که در طول سال، آب انتقالی در شبکه شهر وجود دارد، دلیل اصلی قطع کردن شیر های برداشت سطح شهر را تشدید شرایط شیوع ویروس کرونا اعلام نمود.

پس از قطع آب شرب ایستگاههای برداشت آب در سطح شهر، در پی شکایت ها و گله های شهروندان در خصوص پایین بودن کیفیت آب شبکه شهر، اعضای شورای اسلامی شهر به منظور رسیدگی به درخواست ها و پیامهای مردمی در این باره، مدیر اداره آبفای شهرستان را به جلسه (بیست و پنجم آبان ماه) دعوت کردند تا پیامهای مردمی را به اطلاع مسئول مربوطه رسانده و عدم رضایت شهروندان را از بی کیفیتی آب شرب اعلام دارند.

دشتی در ابتدا با اعلام تضمین سلامت آب گفت: در این راستا هیچ مشکلی وجود ندارد اما از نظر کیفیت و مطلوبیت آب در همه شهرهای استان مشکل داریم و انتقال آب زاینده رود دلیل اثبات این مدعاست.
 
وی اظهار داشت: در همه طول سال آب انتقالی در شبکه شهر وجود دارد ولی مسئله اصلی، اختلاط آب انتقالی و محلی است که در حال حاضر، آب انتقالی به اضافه سه چاه محلی در دسترس شهروندان است.
 
مدیر آبفای میبد تایید نمود که سهمیه آب استان کاهش پیدا کرده و به همان نسبت نیز از سهمیه شهرستان ها کاسته شده است.
 
دشتی همچنین در موضوع اختلاط مناسب آب انتقالی و محلی گفت: هم به پمپ های پیشرفته تر و هم به مخازن جدید نیاز داریم.
 
وی دلیل اصلی قطع شدن شیر های برداشت آب انتقالی در سطح شهر را تشدید شرایط شیوع ویروس کرونا اعلام کرد.
 
در مجموع پس از بحث و تبادل نظر اعضای شورای پنجم و مدیر آبفای میبد، نتیجه جلسه و رسیدگی به تقاضای شهروندان به این مرحله رسید که با توجه به اهمیت آب شرب با کیفیت برای سلامتی مردم، شورا رایزنی های لازم را با مدیریت شهر انجام دهد و تا حد امکان نسبت به دسترسی آب انتقالی برای شرب مردم تلاش شود.
 
در ضمن اگر به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا لازم باشد وسایل جدیدی مثل شیر الکتریکی یا پدالی خریداری یا شیر برداشت در ایستگاهها اضافه گردد، تدابیری برای تامین آن نیز اندیشیده شود.
 
انتهای پیام/
احسان دست برآوردهرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.