Skip to Content

گزارش رسمی مرکز آمار ایران حکایت دارد

تشدید بیکاری در دولت یازدهم +جدول


گزارش رسمی مرکز آمار ایران از تشدید بیکاری در دولت یازدهم خبر می دهد.

 به گزارش یزد رسا، گزارش اخیر مرکز آمار ایران نشان می دهد، نرخ بیکاری در بهار سال 94 به 10.8 درصد رسید که در مقایسه با بهار پارسال 0.1 درصد بیشتر شده است.

تسنیم نوشت: بر اساس این گزارش، شمار بیکاران نیز در بهار امسال با رشد 117 هزار نفری از 2 میلیون و 530 هزار نفر به دو میلیون و 647 هزار نفر افزایش یافت.

شمار بیکاران جمعیت 15 ساله و بیشتر هم از 2 میلیون و 525 هزار نفر در بهار 93 به 2 میلیون و 643 هزار نفر در بهار امسال رسد که رشد 118 هزار نفری را نشان می دهد.

گزارش مرکز آمار حاکی است: شمار جوانان بیکار نیز در بهار امسال به 1 میلیون و 609 هزار نفر رسید که رشد 31 هزار نفری نسبت به پارسال دارد.

جداول مقایسه بیکاری در بهار 93 و 94 به شرح زیر است:

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.