Skip to Content

گزارش تصویری:

ترافیک سنگین در پمپ بنزین های میبد/ تصاویر


اعلام ضرب‌الاجل برای مصرف سهمیه بنزین خودورهای عمومی، هجوم مردم به سمت پمپ بنزین های شهر را در پی داشت.

به گزارش میبد خبر، بر اساس تصمیم وزارت نفت ابتدای خردادماه تنها سهمیه بنزین خودروهای عمومی در کارت‌های سوخت شارژ شد تا اینکه هیئت دولت سوم خرداد، پیشنهاد وزارت نفت برای افزایش قیمت فرآورده‌های سوختی مایع را تصویب کرد که بر اساس آن بنزین تک‌نرخی و 1000 تومان شد. بر این اساس نظام سهمیه‌بندی بنزین هم برای خودرو و موتورسیکلت‌های شخصی و هم برای خودروهای بنزینی عمومی حذف شد.

در حالی که اجرای افزایش قیمت بنزین مستلزم شرایط روانی آرام در جامعه است اما مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران دیروز  اعلام کرد که نظام سهمیه بندی بنزین از ساعت صفر روز چهارشنبه (6 خردادماه) برای خودروهای سواری شخصی و عمومی حذف می‌شود.

واریز سهمیه بنزین خودروهای عمومی در حالی که قیمت این فرآورده افزایش یافته است می‌توانست بهانه افزایش قیمت کرایه‌ها را - حداقل در یک ماه آینده- از تاکسی‌دارها بگیرد و مانع از نارضایتی عمومی در جامعه شود، اما اکنون سهمیه مورد نظر پنج روز بعد از شارژ در کارتهای سوخت حذف خواهد شد تا این گونه تاکسی داران بر افزایش کرایه‌ها مصرتر شوند.

با توجه به محدودیت برداشت روزانه از سهمیه بنزین، هر خودرو بنزین عمومی تنها می‌تواند در سه مرحله 60 لیتر - در مجموع 180 لیتر- بنزین از سهمیه خردادماه خود را برداشت کند.

ساعات پایانی دیشب، شاهد هجمه عظیم ترافیک خودروها در پمپ بنزین های شهرستان میبد بودیم.
رای شما
میانگین (5 آرا)
The average rating is 4.8 stars out of 5.