Skip to Content


تخصیص 200 میلیون تومان اعتبار به مرمت قنات ندوشن


فرماندارمیبد در جلسه بررسی مشکلات دامداران و کشاورزان ندوشن بر تأمین نهاده‌های دامی، تسریع در واگذاری پهنه دام سبک و تخصیص اعتبار برمرمت قنات تأکید کرد.

به گزارش میبدخبر، حسین فلاح گفت: برای مرمت قنات ندوشن سال گذشته یک‌صد میلیون تومان از محل اعتبارات ملی هزینه شده است و امسال هم 200 میلیون تومان از همان محل اختصاص می‌یابد.

فلاح در ادامه افزود: دامدارانی که در سامانه اصلاح نژاد ثبت‌نام کرده باشند، نهاده‌های موردنیازشان از محل شرکت‌های دام ندوشن و شهرستان میبد تأمین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سهمیه جو دامداران مرتعی هم به شرکت‌های تعاونی دامداران تحویل داده می‌شود و دامداران می‌توانند جو موردنیاز را از شرکت تعاونی تحویل بگیرند.

فرماندارمیبد با اشاره به پهنه 42 هکتاری دام سبک ندوشن هم گفت: واگذاری زمین به متقاضیان در این پهنه دامی از اواسط بهمن آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.