Skip to Content

شهردار میبد مطرح کرد


شهردار میبد گفت: بیش از یک میلیارد ریال تجهیزات نیز برای آتش نشانی میبد خریداری شده که به خاطر مسائل تحریم و … کمی دیرتر و تا انتهای مهرماه تحویل خواهد شد.

به گزارش میبد خبر، علیرضا نقوی در مراسم بزرگداشت روز آتش نشانی و ایمنی که در محل شعبه دوم اتش نشانی میبد واقع در شهرک امام جعفر صادق(ع) برگزار شد، ضمن تبریک این روز به آتش‌نشانان میبدی، اظهار داشت: هدف از نامگذاری این روز به این نام، تبدیل شدن ایمنی به یک فرهنگ است که راهی برای پیشگیری از حوادث در زمینه های مختلف می باشد.

وی با اشاره به این موضوع که آتش نشانی وظایف بسیار زیادی به جز اطفاء حریق دارد، بیان داشت: آتش‌نشانی شاید در نگاه اول به عنوان و نام یک شغل معرفی شود، اما نیروهای اتش نشانی این را یک عشق می دانند که با به خطر انداختن جان خود باعث امنیت و سلامت مردم جامعه می شوند.

نقوی با اشاره به کمبود نیرو و امکانات در این بخش، افزود: آتش نشانی میبد با سه شعبه، در شش ماهه نخست سال جاری ۵۶۰ ماموریت را به انجام رسانیده است، که از این تعداد ۱۹۰ مورد اطفاء حریق و ۳۷۰ مورد امداد و نجات در زمینه های مختلف بوده است.

وی تصریح کرد: حوزه فعالیت های آتش نشانی در میبد به این موارد محدود نمی شود و در بخش پیشگیری از حوادث و تامین ایمنی مردم، مسائلی مانند کنترل مکان های اسکان گردشگران قبل از شروع تعطیلات نوروزی، کنترل و بازرسی از مجتمع های تجاری و اصناف برای مسائل ایمنی، و بررسی و کنترل مدارس میبد قبل از شروع سال تحصیلی صورت گرفته است.

شهردار میبد ادامه داد: در حادثه سیل غرب کشور در تعطیلات نوروز نیز، نیروهای اتش نشانی میبد از جمله اولین اکیپ های اعزامی به مناطق سیل زده بودند در حالی که این نیروها اجباری به رفتن نداشتند و حتی در برخی از موارد نیز از مرخصی خود گذشتند تا به کمک هموطنان خود بروند.

علیرضا نقوی با اشاره به کلنگ زنی شعبه سوم آتش نشانی در مکان جدید و نزدیک به خط سنتو جهت کمک رسانی هر چه بهتر و سریع تر به حادثه دیدگان، گفت: بیش از یک میلیارد ریال تجهیزات نیز برای آتش نشانی میبد خریداری شده که به خاطر مسائل تحریم و … کمی دیرتر و تا انتهای مهرماه تحویل خواهد شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.