Skip to Content

امام جمعه میبد:

تحریم‌های ظالمانه با مقاومت به فرصت‌های ارزشمند تبدیل شود


امام جمعه میبد گفت: تحریم‌های سخت و ظالمانه دشمن با مقاومت باید به فرصت‌هایی ارزشمند تبدیل شود به نحوي كه دنیا متعجب و متحیر شود.

به گزارش میبد خبر، آيت الله «علیرضا اعرافی» در شورای اداری شهرستان ميبد كه در مصلی آیت الله اعرافی برگزار شد، ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع)، گفت: عبادت در طول تاریخ در تمام ادیان و اندیشه‌های الهی وجود داشته و شاه‌راهی بوده تا بشر خاکی را به بلندای عالم قدسي نائل آورد و بندگان را از این دنیای روزمره و پایین به بلندای علم غیب راهنمایی کند و اكنون ماه عبادت و بندگي است. 

وي با بیان این که عبادت یک نیاز در اعماق وجود انسان‌هاست، افزود: عبادت نیاز همه انسان‌هاست اما در اسلام، عبادت از یک شاخص و منظر ویژه‌تری برخوردار است زیرا که در اعمال، گفتار، شیوه زندگی اجتماعی، خانوادگی، اداری و کارهای متعارف عادی افراد نمود دارد.

آیت الله اعرافی در ادامه به بيانيه گام دوم مقام معظم رهبري اشاره و عنوان كرد: بیانیه گام دوم برگرفته از یک کارشناسی عظیم در کشور است و بايد با نگاهی به آینده و برنامه‌ریزی کامل در همه عرصه‌ها پیش گرفته شود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان این که تحریم‌های سخت و ظالمانه دشمن باید با مقاومت به فرصت‌هايي ارزشمند تبدیل شود، اظهار كرد: در مقابل تحریم‌ها‌ی دشمن باید مانند یک فلز مقاوم ایستادگی کرد تا دنیا متعجب و متحیر شود و فرصت‌ها باید به راه‌حلی برای عبور از مشکلات اقتصادی و قطع وابستگی به دیگر کشورها تبديل شود.

وی مشارکت و حضور مردم در صحنه را همواره پشتیبان و کارساز دانست و افزود: مردم با حضور چشمگیر خود در برنامه‌هاي كشور معجزاتی فراوان آفریده‌اند و این مشارکت باید در کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه نيز تحولات بزرگی ایجاد کند. 

محیط زیست و سلامت محیط، مسائل فرهنگی و توجه به نیاز جوانان با رعایت خط قرمزها‌، ديگر مباحث مطرح شده توسط امام جمعه ميبد در اين نشست بود.

انتهای پیام/

ایسنا

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.