Skip to Content


تحرکات مشکوک دیپلمات های فرانسه و انگلیس در استان های غربی کشور


دستگیری دو دیپلمات فرانسوی و انگلیسی در استان های غربی کشور در حالی که بدون مجوز در حال تردد بین شهری بوده و از مراکز نظامی تصویربرداری کردند شائبه ارتباط این سفارت ها با گروهک ها ی تروریستی تکفیری که اخیرا در کرمانشاه متلاشی شدند را تقویت کرد.

به گزارش "میبد خبر"؛ عصر سه شنبه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه در پی متوقف کردن خورویی مشکوک توسط نیروهای اطلاعات سپاه کُردستان در شهرستان سقز، مشخص شد سرنشینان آن دو تبعه و دیپلمات برجسته فرانسوی و انگلیسی در ایران هستند.
 
یک مقام امنیتی اطلاعات سپاه کُردستان گفت: در تاریخ 23م مرداد ماه نیروهای امنیتی سپاه کُردستان رفتار مشکوک یک خودروی پاجیرو پلاک سیاسی را در شهرستان سقز زیر نظر گرفته که در نهایت این خودرو در نزدیکی روستای "ایرنخواه" سقز متوقف شد.
 
وی در تشریح این خبر افزود: نیروهای سپاه سقز فیلم برداری‌های مشکوک این خودرو از مجموعه های نظامی را زیر نظر گرفته بودند و هنگامی که دستور ایست به خودرو را دادند، از محل فیلم برداری متواری شدند.در طول مسیر این خودرو 3 ایست بازرسی را بدون توقف رد کرد که در نهایت در نزدیکی روستای ایرانخواه سقز در تور امنیتی اطلاعات سپاه گرفتار و مجبور به متوقف کردن خودرو شدند.
 
پس از بررسی های اولیه مشخص می شود که سرنشینان خودرو توقیف شده یک مرد به نام "سباستین سورن" و یک زن به نام "شارلوت لوپز وارونه والر" هستند که به ترتیب رایزن سیاسی فرانسه و دبیر دوم سفارت انگلیس در تهران هستند که بدون هماهنگی و مجوز به صورت غیرقانونی در برخی مناطق استان کردستان تردد می کنند.
 
پس از انجام استعلامات از استان و تهران مشخص شد که این خودرو و افراد تنها مجوز اقامت در هتل آذربایجان و هتل شادی سنندج را داشته و انجام فیلم برداری از مجموعه های نظامی ارتش و سپاه و رودخانه های مرزی غیرقانونی بوده که پس از متوقف کردن خودروی آنها توسط نیروهای امنیتی سپاه، دوربین آنها ضبط گردید.
 
همزمان شدن تحرک این دو دیپلمات فرانسوی و انگلیسی در استان های غربی کشور با درگیری سربازان گمنام امام زمان (عج) و تروریست های تکفیری در کرمانشاه شائبه نقش آفرینی این دو سفارت در تقویت گروهک ها را تقویت می کند. سفارت انگلیس در تهران که پیشتر از این به صورت عملیاتی وارد میدان درگیری های فتنه 88 و هدایت فتنه گران شده ، پس از اتفاقات آذر 90 رسما بسته شده بود و با روی کار آمدن دولت یازدهم مجددا بازگشایی شد حال دوباره اقدامات غیرقانونی را سطح کشور شروع کرده است. اقداماتی که اینبار از فاز سیاسی عبور کرده و با تصویر برداری از مناطق نظامی و روخانه های مرزی وارد فاز نظامی و امنیتی شده است.
 
در حالی که یک روز از این اتفاق می گذرد، به جز یک اظهارنظری که به نقل از یک منبع آگاه در وزارت خارجه درمورد تکذیب بازداشت این دو دیپلمات در رسانه های منتشر شده، شاهد هیچ گونه موضع گیری رسمی  از سوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران نبوده ایم. انفعال دستگاه دیپلماسی در این زمینه که ارتباط مستقیم با امنیت ملی جمهوری اسلامی دارد، آن هم در شرایطی که ایران در میان شرایط متشنج منطقه در ثبات کامل قرار دارد ، زمینه نفوذ را برای دشمنان در سایه تساهل و تسامح فراهم خواهد کرد
 
 
منبع: رجارای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.