Skip to Contentآتشنشانان شهرستان میبد به مناسبت هفتم مهر روز ایمنی و آتش نشانی تجلیل شدند.

به گزارش میبد خبر، مراسم تجلیل از آتش نشانان به مناسبت روز آتش نشان با حضور فرماندار، رئیس شورای شهر و شهردار میبد در ایستگاه شماره 2 آتش نشانی میبد برگزار شد.

فرماندار میبد در این مراسم ضمن تبریک این روز و قدر دانی از زحمات و تلاش های آتش نشانان بیان داشت: شغل آتش نشانی یکی از مشاغل سخت و پرخطر است که افرادی که در این شغل خطیر و پرخطر کار میکنند از جان خود میگذرند تا جان دیگر هموطنان خود را نجات بدهند.

حسین فلاح افزود: آتش‌نشانان، به عنوان ایثارگران عرصه مدیریت شهر، ‌در تلخ‌ترین شرایط زندگی شهروندان، جان خود را در طبق اخلاص قرار داده و برای نجات همنوعان خود ایثارگری می کنند.

وی تصریح داشت: ارزش کار امداد و نجات در جامعه وقتی نمایان می شود که آتش نشانان و افراد امدادی ما در کوتاه ترین زمان ممکن به یاری هموطنان می شتابند.

حجت الاسلام علیرضا آقایی رئیس شورای شهر میبد نیز ضمن گرامیداشت روز آتش نشان با تاکید بر حفظ آمادگی آتش نشانان در عرصه خدمت رسانی گفت: مسئولان امر نیز باید حمایت های لازم را از روند فعالیت ها و ارائه خدمات آتش نشانان داشته باشند.

وی به نیازسنجی از سازمان آتش نشانی در شهرستان اشاره داشت و افزود: باید اهتمام ویژه در جهت رفع کاستی های موجود و تقویت ظرفیت های فعلی به وجود آید.

آقایی در ادامه تصریح کرد: ارتقاء سطح قابلیت های عملکرد آتش نشانی در دستور کار قرار گیرد.

رئیس شورای شهر میبد در پایان فرهنگ سازی و آموزش را دو مقوله مهم در زمینه آمادگی خانواده هابرای مقابله با حوادث و بلایا دانست و ابراز داشت: باید روزی فرارسد که همگی زندگی بدون حادثه داشته باشیم. در این راستا مقاوم سازی و رعایت الزامات برای استانداردسازی ساختمان ها و ابنیه ها مورد توجه شهرداری قرار گیرد.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از زحمات آتش نشانان میبدی قدردانی شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.