Skip to Content


تبلیغات ممنوعه روی بیلبوردهای شهری میبد!


چند وقتی است که تبلیغات کالاهای ممنوعه در برخی بیلبوردهای شهری توجه رهگذران را بخود جلب کرده است.

به گزارش "میبدخبر" به نقل از میبدما، از جمله این موارد، تبلیغات علنی «فست فود» است که با تایید روابط عمومی شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد در سطح شهر نصب شده است.

این در حالی است که مطابق با بند «ج» ماده ۳۷ برنامه پنجم توسعه تبلیغ خدمات و کالاهای تهدیدکننده سلامت ممنوع است و در فهرستی که از سوی معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت به صورت سالیانه اعلام می‌شود، سوسیس، کالباس، همبرگر و انواع غذاهای آماده در فهرست کالاهای آسیب رسان به سلامت جامعه (وفق حکم بند (الف) ماده۳۷ قانون برنامه پنجم توسعه) قرار گرفته است.

از سویی دیگر مطابق با «قانون ممنوعیت بکارگیری اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه» استفاده از واژه هایی چون «فست فود»، از سوی واحدهای صنفی ممنوع می‌باشد.

photo_2016-06-15_14-25-34




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.