Skip to Content


تبعات نگران‌کننده وضعیت وخیم یک آموزشکده فنی دخترانه برای مردم میبد


هر سال با شروع سال تحصیلی جدید، مردم میبد در مرکزی‌ترین نقطه این شهر شاهد آن هستند که جمع بسیار زیادی از دختران جوان هم‌سن و سال در این محدوده در حال رفت و آمد، تفریح، خرید و… هستند.

به گزارش "میبدخبر"، در محدوده خیابان امام(ره) حدفاصل خیابان طالقانی تا خیابان هفتم تیر که شاید شلوغترین و پرتراکم‌ترین نقطه شهرستان میبد محسوب می‌شود، هر روز عده زیادی از دانشجویان دختر آموزشکده فنی و حرفه ای زهرایی که در همین حوالی قرار گرفته، مشغول به اقدامات مختلف هستند.

مشاهدات خبرنگار "میبدما" و گزارش‌های متعدد رسیده حاکی از آن است که متاسفانه پوشش و رفتار درصد قابل اعتنایی از این دانشجویان بسیار بد و زننده است و فضای فرهنگی و اخلاقی شهر را به ویژه در این نقطه پررفت آمد، تحت‌الشعاع قرار داده است و این موضوع باعث ایجاد اعتراضاتی در بین اهالی و رهگذران نیز شده است.

اما شنیده‌ها حاکی است این آموزشکده از معضلات ساختاری و مدیریتی متعدد و طولانی مدتی نیز رنج می‌برد و درحالی‌که حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ دختر دانشجو از سراسر کشور (از جمله تهران، کرمان، اصفهان و…) برای گرفتن مدرک "کاردانی" در این مرکز پذیرفته می‌شوند اما آنان حتی از داشتن یک ساختمان با مساحت کافی نیز محروم هستند و ناگزیرند ساعات فراغت خود را از خارج از محیط آموزشکده(که سابقا مدرسه بوده است) و در سطح شهر و پارک فلسطین بگذرانند و این موضوع باعث شده تا هجوم یکباره این تعداد دانشجو که بسیاری از آنان غیربومی و بیگانه با عرف و هنجارهای شهر هستند، صحنه‌های ناپسندی را در سطح شهر ایجاد کند.

این وضعیت به حدی وخیم شده که حتی نمازخانه این آموزشگاه نیز تبدیل به کلاس شده و دانشجویان باید در راهرو به اقامه نماز بپردازند!

از طرفی ظاهرا چند سالی است این آموزشکده هم مانند دانشگاه پیام نور میبد دچار بحران مدیریتی است و مدتهاست از داشتن یک رییس یا سرپرست محروم است و به همین خاطر برخی اسناد مالی این آموزشکده همچنان بلاتکلیف باقی مانده است.

علاوه بر این برخی منابع خبر می‌دهند که فردی که سرپرستی آموزشکده فنی و حرفه ای رقیه یزد را برعهده دارد، قرار است در آن واحد سرپرستی آموزشکده میبد را هم عهده‌دار شود و این مسئله وخامت حال مدیریت این مجموعه بیش از پیش نمایان می‌سازد.

به نظر می‌رسد متولیان مستقم و بالادستی این مجموعه باید پاسخگوی این معضلات باشند و توضیح دهند وقتی آموزشکده ظرفیت جذب این تعداد بالای دانشجو را ندارد، چرا این حجم عظیم پذیرش انجام می‌شود و چرا از ابتدا پیوستهای جغرافیایی و فرهنگی این آموزشکده درنظرگرفته نشده است و اینکه چرا در دو سه سال اخیر مشکلات مدیریتی این مجموعه حل نشده و بابت تبعات فرهنگی عدیده ناشی از این برنامه‌ریزی‌های غلط و سوءمدیریتهای فاحش تاکنون چاره‌ای اندیشیده نشده است؟!

میبدما
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.