Skip to Content

رییس دادگستری شهرستان میبد:


رییس دادگستری شهرستان میبد ضمن هشدار درخصوص تبانی برخی شهروندان با اتباع خارجه در معاملات گفت: این رفتار شهروندان تبعات زیادی در آینده خواهد داشت و ممکن است به جرایمی مثل ایراد ضرب و جرح و آدم ربایی منجر شود.

به گزارش میبد خبر به نقل از نارین، حسین دهقانی‌فیروزآبادی با اعلام این مطلب گفت: برخی از اتباع خارجه ثروتمند بر خلاف قوانین، اقدام به خرید املاک در میبد نموده‌اند و برای انتقال سند آن نیز متاسفاته یکی از شهروندان را معرفی تا سند به نام او انتقال یابد. این رفتار شهروندان تبعات زیادی در آینده خواهد داشت.

وی افزود: دولت کسی را بعنوان مالک می شناسد که سند به نام او است و حال اگر که شخص ایرانی در دعاوی خود که معیار توانایی اقتصادی وی موثر است ادعا کند که مالک نیست، مورد قبول واقع نمی‌شود.

رییس دادگستری شهرستان میبد در این‌باره تصریح کرد: در صورت فوت فرد ایرانی، ورثه بی خبر از این وضعیت خود را مالک می‌دانند و اینجاست که نزاع‌های خانوادگی شروع می‌شود.

دهقانی اظهار داشت: البته در برخی موارد ممکن است که به جهت امتناع شخص ایرانی برای انتقال زمین، جرایمی مثل ایراد ضرب و جرح و آدم‌ربایی شکل گیرد.

وی با اشاره به این مطلب که برای دعاوی انتقال سند به اتباع خارجه، دادگاه قبول نمی‌کند و دعاوی باطل می‌شود، خاطرنشان کرد: در صورتی که اتباع خارجه برای پول‌شویی و اخفای اموال، اقدام به انتقال اسناد به اشخاص ایرانی کنند و شخص ایرانی با وی تبانی کند، ممکن است به اتهام معاونت در جرم نیز تحت تعقیب قرار گیرند.

رییس دادگستری شهرستان میبد در پایان به شهروندان توصیه کرد از این‌گونه تبانی‌ها خودداری کنند و در صورت اطلاع از مواردی از این دست مراتب را به پلیس یا دادستانی منطقه سکونت خود اعلام نمایند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.