Skip to Content

در دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی مطرح شد

تاکید مراجع تقلید بر رسیدگی به وضعیت معیشت مردم و پرهیز از ایجاد دوقطبی در جامعه


مراجع تقلید در دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی بر توجه هر چه بیشتر نسبت به حل مشکلات اقتصادی مردم تاکید کرده و خواستار وحدت دنیای اسلام در برابر جریان تکفیر شدند.

به گزارش میبدخبر، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی طی سفری دو روزه به شهر مقدس قم، با علما و مراجع تقلید در این شهر دیدار کرده تا از نظرات و رهنمودهای ایشان بهره‌مند شود.

شمخانی صبح امروز در نخستین برنامه این سفر با حضور در بیت آیت‌الله صافی گلپایگانی با این مرجع تقلید دیدار کرد.

وی در این دیدار به ارائه گزارشی از وضعیت منطقه و همچنین برنامه‌هایی که برای مدیریت شرایط موجود پیش‌بینی شده است، پرداخت.

آیت‌الله صافی گلپایگانی نیز در این دیدار با اشاره به وضعیت کشور و ابراز خرسندی از امنیت موجود، خواستار توجه هر چه بیشتر نسبت به وضعیت معیشت مردم و بهبود وضعیت اقتصادی شد.

وی خاطرنشان کرد: تجربه همکاری میان مردم و مسؤولان در دوران دفاع مقدس نشان داد که با تکیه بر ایمان، وحدت و همدلی می‌توان بحران‌های امنیتی و اقتصادی را پشت سر گذاشت.

*تروریسم تکفیری تهدیدی برای بشریت

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه امنیت در نظام اسلامی نعمتی ارزنده است که باید به خاطر این نعمت شاکر درگاه احدیت باشیم، اظهار کرد: تحقق مجموعه‌ای از موفقیت‌ها در نظام اسلامی در تمسک به دین مبین اسلام و تحقق احکام الهی است.

وی با اشاره به اینکه امروز تروریسم تکفیری برای اسلام و بشریت به یک تهدید تبدیل شده است، گفت: باید به ریشه‌های جریان تکفیر توجه شود.

این مرجع تقلید تصریح کرد: همانگونه که مذاهب مختلف اسلامی تاکید دارند وهابیت خارج از دین اسلام بوده و مروج تفکر تکفیر است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه باید در میان گروه‌های مختلف سیاسی وحدت و انسجام وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: رعایت اخلاق اسلامی و حفظ حدود شرعی در اظهارنظرها و موضع‌گیری‌ها از مسائلی است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

*امنیت کشور فراسوی مرزها ایجاد شده است

‌شمخانی نیز در دیدار آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه مرجعیت در نظام اسلامی دارای نقش و جایگاه بسیار ارزنده‌ و والایی است، اظهار کرد: بهره‌مندی از ارشادات و رهنمودهای مراجع تقلید فرصتی بسیار ارزنده برای مسؤولان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی به برکت انفاس قدسی شهدا و با رهبری هوشمندانه مقام عظمای ولایت با وجود واقع شدن در منطقه‌ای پرآشوب از نظر امنیتی در شرایط کم‌نظیری قرار دارد، تاکید کرد: با راهبردهای اتخاذ شده امنیت کشور از فراسوی مرزها ایجاد شده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه مسئله معیشت از بخش‌هایی است که می‌تواند منجر به آسیب‌پذیری در ابعاد فرهنگی و اقتصادی کشور شود، خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات معیشتی در کشور با تکیه بر راهبردهای اقتصاد مقاومتی نیازمند همکاری قوا و دستگاه‌ها با دولت هستیم.

وی با اشاره به نقش آیت‌الله مکارم شیرازی در تبیین ریشه‌های تکفیر و همچنین توسعه رویکردهای تقریب بین مذاهب در دنیای اسلام گفت: سلطه‌گران به دنبال این هستند که اختلافات را در جهان اسلام دامن زده و با این شیوه افکار عمومی را از دشمن اصلی که رژیم صهیونیستی است، منحرف کنند.

*شکل‌گیری دو قطبی در نظام اسلامی مصداق کفران نعمت است

آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه مهم‌ترین تهدید امروز برای جهان اسلام صهیونیست‌ها هستند، اظهار کرد: از جمله شاخصه‌های انقلابی بودن مبارزه همه‌جانبه با سلطه‌گری و ظلم این رژیم است.

وی با اشاره به اینکه ایستادگی در برابر نفوذ بیگانگان از اهمیت بسیاری برخوردار است، اضافه کرد: باید به ظرفیت‌های داخلی و قدرت مردم توجه داشت.

این مرجع تقلید ضرورت احیای فرهنگ جهاد و شهادت را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: انقلاب اسلامی هدیه‌ای گرانقدر است که باید قدردان آن باشیم.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه ایجاد انسجام و اتحاد در جامعه اسلامی از اهمیت بسیاری برخوردار است، خاطرنشان کرد: در نظام ولایی دو قطبی معنا نداشته و مصداق کفران نعمت است.

*راهپیمایی اربعین فرصتی ارزنده برای جلب توجه آزادیخواهان به جنایات غاصبان قدس است

به گزارش فارس، علی شمخانی نیز در دیدار آیت‌الله نوری همدانی گزارشی از آخرین وضعیت کشور در حوزه‌های امنیتی، دفاعی، اقتصادی و اجتماعی ارائه کرد و گفت: امروز امنیت کم‌نظیری با تلاش دستگاه‌های مسؤول در کشور حاکم شده و زیر سایه این امنیت زمینه‌های توسعه و پیشرفت در ابعاد مختلف فراهم است.

وی به مواضع آیت‌الله نوری همدانی اشاره کرد و گفت: رویکرد روشنگرانه و انقلابی حضرتعالی برای نیروهای انقلابی در کشور مایه قوت قلب است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی به راهپیمایی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت:‌ این راهپیمایی عظیم فرصتی ارزنده برای جلب توجه همه آزادیخواهان عالم به سوی رژیم کودک‌کش اسرائیل و غاصبان قدس شریف است.

*نظام بانکی با مبانی اسلامی تطبیق داده شود

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی نیز در دیدار شمخانی با اشاره به ضرورت حل مشکلات اقتصادی کشور با تکیه بر اقتصاد مقاومتی گفت: باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی، نظام بانکی با مبانی اسلامی تطبیق داده شده و منابع به سمت تولید سوق داده شود.

وی با اشاره به اینکه پیام امام حسین(ع) نیز به عنوان قرآن ناطق دارای چنین ماهیتی است و ابعاد بومی، منطقه‌ای و جهانی دارد، بیان کرد: امروز هم شاهد هستیم که پیام عاشورا در عرصه‌های مختلف اثرگذار است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه باید در کنار بعد سخت امنیت، به امنیت در ابعاد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی توجه شود، تصریح کرد: یکی از مسائلی که موجب خدشه دار شدن امنیت و لرزان شدن باورهای جامعه می‌شود، دروغ است.

وی با اشاره به اینکه برخی از رسانه‌ها بدون توجه به آثار سوء امنیتی، حقایق مسلم را کتمان کرده و با رویکردهای سیاسی و وارونه‌نگاری مسائل را منعکس می‌کنند تصریح کرد: چنین اقداماتی مصداق بارز جاهلیت به شمار می‌رود.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به ضرورت حل مشکلات اقتصادی کشور، تحقق اقتصاد مقاومتی را اقدامی راهبردی و علمی در این مسیر دانست و خاطرنشان کرد: باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی نظام بانکی با مبانی اسلامی تطبیق داده شده و منابع به سمت تولید سوق داده شود.

*تعقل دینی شخصیت‌هایی همچون آیت‌الله جوادی آملی خنثی کننده فتنه‌های مذهبی است

علی شمخانی نیز در دیدار با آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به اینکه فرهنگ انقلاب اسلامی منشأ‌ تولید قدرت نرم در عرصه‌های داخلی و خارجی است، اظهار کرد: امروز ایران اسلامی دارای جایگاه ویژه و نقشی تاثیرگذار در معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی است.

وی با اشاره به اینکه امروز اعتبار و اقتدار ایران موجب امنیت و ثبات در کشور شده است، خاطرنشان کرد: این امر مهم دستاوردی بسیار ارزشمند به شمار می‌رود و پشتوانه‌ای غنی برای جهش در عرصه‌های اقتصادی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه اگر به حوزه بازتولید ارزش‌های فرهنگی کم‌توجهی داشته باشیم شاهد آسیب‌هایی در امنیت ملی خواهیم بود، تاکید کرد: باید نسبت به تعمیق باورهای فرهنگی و اعتقادی نسل جوان اهتمام داشته باشیم چرا که نظام سلطه برنامه‌ریزی کرده است که نسل جوان را از نظر معنوی تهی کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مقام علمی و دینی آیت‌الله جوادی آملی اشاره کرد و یادآور شد: روشن‌بینی، تعقل دینی و مجاهدت علمی شخصیت‌هایی همچون آیت‌الله جوادی آملی سرمایه‌ای ارزشمند است که موجب شده طرح‌های متعدد دشمنان برای ایجاد فتنه‌های مذهبی خنثی شود.

*تاکید آیت‌الله موسوی اردبیلی بر بهبود وضعیت اقتصادی اقشار کم‌درآمد

آیت‌الله عبدالکریم موسوی‌اردبیلی هم عصر امروز در دیدار علی شمخانی با اشاره به وضعیت امنیت کشور اظهار کرد: در دروان دفاع مقدس شاهد مجاهدت خالصانه رزمندگان اسلام بودیم تا امنیت کشور حفظ شود.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به حوزه اقتصاد اظهار کرد: تلاش شبانه‌روزی برای بهبود وضعیت اقشار کم‌ درآمد جامعه از نکاتی است که باید از سوی مسؤولان امر مورد توجه قرار گیرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین دستاوردهای کشور مسئله امنیت است، گفت: جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر ظرفیت‌های مردمی توانسته در تامین امنیت به موفقیت‌های بسیاری دست یابد.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله موسوی اردبیلی نقش برجسته‌ای در عرصه‌های مختلف انقلاب و دوران دفاع مقدس بیان کرد: آیت‌الله موسوی اردبیلی از استوانه‌های شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی بوده و نقش بسیار مهمی در تاریخ مبارزات مردم ایران اسلامی دارد.

شایان ذکر است شمخانی پس از این دیدار در مراسم سوگواری سالروز شهادت امام سجاد(ع) که در دفتر آیت‌الله موسوی اردبیلی برپا شده بود شرکت کرد.

*تقویت اتحاد در بخش‌های مختلف جامعه اسلامی/ مردم و مسؤولان هوشیار باشند

آیت‌الله سید محمد علوی گرگانی عصر امروز در دیدار علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در سخنانی اظهار کرد: طبق آیات قرآن کریم حفظ انسجام و وحدت در جامعه رمز پیروزی و رستگاری است.

وی با اشاره به اینکه باید در بخش‌های مختلف جامعه اسلامی شاهد اتحاد باشیم و ثمره این اتحاد اقتدار خواهد بود، خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب سرمایه گذاری‌های بسیاری داشته‌اند تا رابطه بین مردم و رهبری را متزلزل کنند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: مردم و مسؤولان باید هوشیاری لازم را داشته باشند و با حفظ وحدت نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کنند.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از وضعیت کشور در بخش‌های سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی پرداخت و یادآور شد: اربعین حسینی کنگره عظیمی است که باید برای تبدیل شدن این حرکت به عنوان یک نهضت ضد ظلم تلاش کرد.

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.