Skip to Content

آیت ا... اعرافی


امام جمعه میبد در بازدید از مرکز تحقیقات ژنتیک میبدخواستار تجهیز آزمایشگاه تخصصی و تهیه سند راهبردی در این مرکز تحقیقاتی شد.

به گزارش میبدخبر به نقل از  ایرنا،حجت الاسلام والمسلمین علی رضا اعرافی در بازدید از بخش های مختلف مرکز تحقیقات ژنتیک میبد ضمن قدردانی از تلاشهای همه دست اندرکاران این مجموعه در خصوص هدفمند شدن کلیه فعالیت ها و توجه به ساختارهای سازمانی،تهیه سند راهبردی،جذب کمک های خیری و تجهیز آزمایشگاه تخصصی در این مرکز تاکید کرد .   در ادامه رئیس مرکز تحقیقات ژنتتیک میبد افزود:در حال حاضر بیش از20 نفر کارشناس ارشد و دکترای ژنتیک در این مرکز فعالیت دارند و علاوه بر ارائه خدمات،تحقیقات و پژوهش یکی از فعالیت های مهم این مرکز است .   دکتر مسعود نشان گفت:محصول اول این مرکز، آزمایشات سیتو ژنتیک یعنی کاریوتایپ است وتا کنون حدود 60 آزمایش کاریوتایپ در این مرکز انجام شده است .   وی افزود:آزمایشات کاریوتایپ به اختلات کروموزمی می پردازد که یک ماه تا 40 روز به طول می انجامد و نمونه هایی از استان به این مرکز ارسال می شود .   رئیس مرکز تحقیقات ژنتتیک میبد با اشاره به برخی از مشکلات موجود خواستار راه اندازی سیستم سرمایشی و گرمایشی،تجهیز آزمایشگاه ها،تامین نیروی انسانی متخصص و تعریف چارت سازمانی مسئولین تعیین شده در این مرکز شد.   مرکز تحقیقات ژنتیک شهرستان میبد بزرگترین مرکز تحقیقات جنوب شرق کشور است که عملیات اجرایی آن در سال 1382 در زمینی به مساحت 80 هزار متر مربع در کیلومتر10 جاده میبد –یزد آغاز شد .   فاز اول این مرکز با زیربنای 3500 متر مربع از سوی خیر میبدی دکتر حسین دهقانی فیروزآبادی در شهریور ماه 1391 به بهره برداری رسید و همزمان بنیاد پیشگیری از معلولیت های مادر زادی و ژنتیکی هم در این مرکز راه اندازی شدرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.