Skip to Contentساختار تشکیلاتی شهرداری میبد باید تغییر کند. نگاه کدخدامنشی براین ساختار حاکم است. برخی از پرسنل شهردرای با ارباب رجوع ها تعارف دارند و از بحث قانونی و درآمد شهرداری کوتاه می آیند. در شهرداری همه باید به یک دید نگاه شوند.

به گزارش خبرنگار میبدخبر: محمدحسین هدایی شهردار میبد در کنفرانس خبری که با اصحاب رسانه پنج شنبه شب گذشته در دفتر کار خود برگزار کرد به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در ابتدای این جلسه به طرح ممیزی شهرستان که هر ده سال یکبار برگزار می شود اشاره کرد و افزود: از ابتدای ماه آینده با اعلام قبلی طرح ممیزی از محلات مختلف شهرستان به اجرا درخواهد آمد.

شهردار میبد از همهشریان خواست با مراجعه کنندگان کمال همکاری لازم را داشته باشند.

وی هدف از اجرای طرح ممیزی را داشتن اطلاعات درست برای برنامه ریزی شهری دانست و افزود: از سه منطقه بافت قدیم، بافت جدید و امیرآباد این طرح آغاز خواهد شد. در این طرح متراژ زمین مالک، متراژ ساخت و... مورد اندازه گیری قرار می گیرد.

مبحث بعدی که شهردار میبد در مورد آن سخن گفت مبحث بایگانی شهرداری بود. وی در این باره نیز خاطر نشان ساخت: یک ماه بعد از این که طرح ممیزی آغاز شد این سامانه نیز استارت می خورد.

وی ادامه داد: همشهریان از طریق این سیستم می توانند عوارض شهرداری، خودرو و ... را پرداخت نمایند و نیاز به حضور در شهرداری نیست.

محمدحسین هدایی شهردار میبد به بحث حریم شهر نیز اشاره کرد و تصریح کرد: از سال 85 طرح جامع مصوب شده است. طبق قانون حریم شهر برای شهرداری است.

وی ادامه داد: روستاهایی که در حریم شهر هستند، شورای روستا بر سر جای خود باقی است و دهیار نیز همان سمت و مسئولیت را دارد. شهرداری به روستاهایی که تحت حریم هستند ورود پیدا نمی کند. شهرداری طبق قانون، دریافتی که از حریم شهر دارد را در همان منطقه نیز هزینه می کند.

شهردار میبد خبر از واگذاری واحد اجرائیات شهرداری به بخش خصوصی داد و افزود: واحد اجرائیات شهرداری به بخش خصوصی واگذار شده و شهرداری فقط کار نظارتی را انجام می دهد.

وی همچنین مجددا بحث سقف های شیروانی را مطرح کرد و تاکید کرد: به دلیل بر هم زدن بافت قدیم شهر، مشکلات زیست محیطی و از همه مهمتر عدم ایمنی، این نوع ساخت و سازها با مشکل روبرو است. طبق حکم کمیسیون ماده 100 در صورت صدور حکم تخریب این امر با جدیت انجام خواهد شد.

وی همچنین از فعال شدن سازمان نوسازی و بهسازی شهردار خبرداد و افزود: این واحد فعالیت های تاریخی را انجام می دهد و الان نیز در خیابان طالقانی مستقر است. چندین پروژه از قبیل راسته بازار، بهسازی کوچه های جنب نارین قلعه و ... را با کمک اداره میراث فرهنگی آغاز کرده است.

وی به بحث جامعه ایمن نیز اشاره کرد و گفت: همایش یادمان درگذشتگان حوادث ترافیکی پنج شنبه 29 آبان به اجرا در می آید.

شهردار میبد ادامه داد: دفتر جامعه ایمن به سرپرستی آقای جانب اللهی در شهرداری مستقر است و به زودی سایت آن نیز بارگذاری خواهد شد.

وی همچنین در جواب پرسش خبرنگاران در مورد آزادسازی برخی از خیابان ها افزود: تاکنون شهرداری قریب به 2 میلیارد تومان هزینه تملک پرداخت کرده است.

وی همچنین در مورد منزل های مسکونی که در خیابان آیت الله خامنه ای که باعث بروز چندین تصادف شده است افزود: متاسفانه خانه ای که 45 میلیون تومان قیمت شده است، شهردای حاضر به خرید آن به قیمت 100 میلیون تومان نیز شده، ولی صاحب خانه منزل را به قیمت 150 میلیون تومان می خواهد بفروشد. برخی از شهروندان وقتی با شهرداری طرف می شوند ملک خود را به ده ها برابر قیمت می خواهند بفروشند.

شهردار میبد به موضوع پارکینگ در داخل شهر نیز اشاره کرد و افزود: متاسفانه در خیابان امام زمینی برای خریداری و تملک و تبدیل آن به پارکینگ عمومی وجود ندارد که این خود باعث بروز مشکلات ترافیکی در این خیابان شده است.

شهردار میبد همچنین با گلایه از ساختار شهرداری میبد افزود: ساختار تشکیلاتی شهرداری میبد باید تغییر کند. نگاه کدخدامنشی براین ساختار حاکم است. برخی از پرسنل شهرداری با ارباب رجوع ها تعارف دارند و از بحث قانونی و درآمد شهرداری کوتاه می آیند. در شهرداری همه باید به یک دید نگاه شوند.

وی همچنین به بحث درآمدزایی شهرداری اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: متاسفانه اکثر نهادهای دولتی داخل شهر نیز اقدام به اخذ پروانه نکرده اند. هیچ کدام از مدارس، مساجد و ... نیز پروانه ساختمانی ندارند.

شهردار میبد اضافه نمود: دولت برای پرداخت هزینه این ساختمان ها به شهرداری ردیف بودجه دارد و این در صورتی است که با عدم همکاری روسای ادارات مختلف هیچ گونه مبلغی عاید شهرداری میبد نمی شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.