Skip to Content

مدیرکل حج و زیارت یزد:


مدیرکل حج و زیارت استان یزد گفت: تاکنون سه هزار و ۹۵۰ نفر زائریزدی برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش میبد خبر، علی‌اصغر شریفی زارچی گفت: تاکنون سه هزار و ۹۵۰ نفر زائر از استان یزد برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۰ هزار زائر از استان یزد به مراسم اربعین اعزام شدند، افزود: پیش‌بینی ما بر این است که در سال جاری نیز ۳۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت‌نام کنند.

مدیرکل حج و زیارت استان یزد با تأکید بر اینکه هر چه به زمان اعزام نزدیک‌تر می‌شویم بر حجم ثبت‌نام‌ها نیز افزوده می‌شود، خاطرنشان کرد: انتظار این است که متقاضیان هرچه زودتر جهت ثبت‌نام به سامانه سماح حضور یافته و ثبت‌نام کنند؛ لذا برای اینکه ثبت‌نام‌ها هر چه زودتر انجام گیرد و هر چه زودتر ویزا‌ها داده شود نبایستی اخذ ویزا به‌روزهای پایانی موکول شود.

شریفی زارچی با اشاره به‌ضرورت ثبت‌نام در سامانه سماح، برای کسانی که قصد اعزام به کربلا و شرکت در همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین را دارند، اظهار داشت: افرادی که به هر دلیل خارج از سامانه اقدام به سفر به کشور عراق کنند، تحت پوشش خدمات سامانه سماح نخواهند بود.

این مقام مسئول، هزینه اخذ روادید را ۳۷۲ هزار تومان اعلام کرد و بیان داشت: ثبت‌نام و صدور ویزا در استان یزد تا روز اربعین ادامه دارد و همچنین ما در راستای صدور ویزا در حال پیگیری هستیم تا ویزای مردم در اسرع وقت داده شود.

وی در پایان با بیان اینکه سازمان حج و زیارت استان یزد درصدد است تا در مرز چزابه نیز بتواند جوابگوی خدمات‌رسانی به زائرین باشد، تصریح کرد: در حقیقت رایزنی با نهادهای مرتبط برای کاهش هزینه ویزای اربعین بر عهده ستاد اربعین است که در این راستا مسئولین کشوری رایزنی‌های لازم را برای کاهش هزینه ویزای اربعین انجام داده‌اند.

انتهای پیام/

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.