Skip to Content

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد:

تأسیس اولین مدرسه دکترای حوزوی کشور در میبد


مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد از تأسیس اولین مدرسه علمیه خواهران مقطع دکترا در شهرستان میبد خبر داد و گفت: در سال تحصیلی جدید 20 مدرسه علمیه خواهران در سطح استان یزد سال تحصیلی 95 – 96 را آغاز می کنند.

به گزارش "میبدخبر"،حجت الاسلام والمسلمین محمد کارگر شورکی بیان داشت:شهرستان میبد تا سال تحصیل گذشته دو مدرسه علمیه فعال بود که امسال در نشست اخیر کمیته بررسی و تصویب مرکز مدیریت قم برای اولین بار در کشور مجوز تأسیس مدرسه مقطه دکترا به شهرستان میبد داده شد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد افزود: سال گذشته تنها استان های تهران، قم، اصفهان و میبد یزد اقدام به پذیرش در مقطع دکترا  داشته اند که در سال جاری شهر یزد نیز به این آمار افزوده می شود و شهرستان میبد توانست با افزایش تعداد داوطلبان مقطع دکترا، مجوز تأسیس مدرسه مقطع دکترا را کسب نماید.

حجت الاسلام والمسلمین کارگر شورکی از دو شهرستان میبد و اردکان به عنوان دو شهرستان برتر از نظر تعداد مدرسه خواهران و تعداد طلبه بعد از یزد نام برد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.