Skip to Content

فعال سیاسی یزدی:

بی‌اعتباری کارنامه اصلاحات در انتخابات هیأت رئیسه مجلس تجلی یافت


دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان یزد: عدم انتخاب عارف و مطهری به عنوان رئیس مجلس و علاوه بر آن کسب 11 رأی توسط کواکبیان با آن همه تبلیغات و رجزخوانی ها، توخالی بودن ادعاها و بی اعتباری کارنامه اصلاحات را به خوبی نمایان کرد.

به گزارش خبرنگار میبدخبر؛ دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان یزد در خصوص ترکیب هیأت رئیسه مجلس دهم گفت: متأسفانه برخی جبهه ها با تجزیه و تحلیلی نا درست از وضعیت سیاسی مجلس پیروزی خود را از قبل جشن گرفته و رجز خوانی ها را شروع کرده بودند که نتیجه انتخابات هیأت رئیسه ضعف داعیان رهبری جریانی خاص در کشور را در درک محیط و ارائه تحلیلی مناسب که البته کار دشواری هم نبود، نشان داد.

محمد حسین صداقت اظهار داشت: آراء لاریجانی در انتخابات هیأت رئیسه مجلس دهم نسبت به دوره قبل تفاوت چندانی نداشته است که نشان از ثبات نسبی آرایش مجلس در مقایسه با دوره گذشته داشته و نمایندگانی از دل مردم به مجلس آمده اند، نه نمایندگان جناحی خاص،این انتخابات سمت و سوی مجلس جدید را مشخص کرده و نشان داد تصور غلبه بر مجلس دهم، قبضه کردن آن و تکرار مجلس ششم، توهمی بیش نبود.

وی افزود: عدم انتخاب عارف و مطهری به عنوان رئیس مجلس و علاوه بر آن کسب 11 رأی توسط کواکبیان با آن همه تبلیغات و رجزخوانی ها، توخالی بودن ادعاها و بی اعتباری کارنامه اصلاحات را به خوبی نمایان کرد که البته این شکست ها و ناتوانی ها در تاریخ ماندگار خواهد بود.

صداقت تصریح کرد: رأی نمایندگان مردم بیانگر این مطلب شد که مردم به کسانی رأی داده اند که خواهان تنش نبوده و از کسانی که خواهان حمایت از فتنه گران و به آشوب کشیدن جو کشور بعد از رفع حصر هستند حمایت نخواهند کرد؛ مردم آرامش درونی و پیروی از سخنان رهبر انقلاب را مطالبه کرده اند و نمایندگان آن ها هم به جای رفتن به سمت مستکباران و سازش با روباهان زمانه چون آمریکا و انگلیس، همین را دنبال می کنند.

دبیر جامعه اسلامی مهندسین یزد گفت:سران اصلاحات با ادعای فراوان وارد عرضه شده اند و بار ها و بار ها پیروزی های آینده خود را جشن گرفته اند و اکنون که پوچی طرح ها و ادعاهایشان آن چنان فراگیر شده است که حتی اقرار رسانه های خودشان را نیز بر انگیخته است ضربه بزرگی را با دست خود به پیکره اصلاحات و نیز اعتبار سران خود وارد کرده وبه تبع آن ظرفیت گسترده ای از اعتماد و حمایت حامیان خود را از دست داده اند.

وی در آخر افزود: بسیار روشن است که مجلس دهم مجلسی متفاوت از تصورات اشتباه خواهد بود و در مسیر فرامین رهبری از جمله تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور عمل خواهد کرد.

منبع:عصرسیاست
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.