Skip to Content

در نیمه نخست سال جاری؛

بیش از 800 نوزاد میبدی تحت پوشش غربالگری شنوایی قرار گرفتند


رئیس بهزیستی شهرستان میبد از قرار گرفتن 850 نوزاد میبدی در نیمه نخست سال جاری تحت پوشش غربالگری شنوایی خبر داد.

سید محسن فلاح در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، دوم تا هشتم مهرماه مصادف با هفته ناشنوایان برشمرد و شعار این هفته را «زبان من بشناس تا در کنار هم بهتر زندگی کنیم» عنوان کرد.
 
رئیس بهزیستی شهرستان میبد افزود: در حال حاضر بیش از 200 ناشنوا و کم‌شنوا تحت پوشش بهزیستی میبد قرار دارند و از خدماتی شامل گفتار درمانی، تربیت شنوایی، سمعک و باتری آن، کمک هزینه کاشت حلزون به مددجویانی که نیاز به کاشت حلزون دارند، تامین هزینه‌های گفتار درمانی و غیره برخوردارند.
 
وی خاطرنشان کرد: به طور متوسط سالیانه برای دو مددجو کاشت حلزون انجام شده که کمک هزینه آن از طرف بهزیستی پرداخت می شود. همچنین مرکز تحقیقات ژنتیک میبد خدماتی در راستای پیشگیری از معلولیت‌ها از جمله شنوایی ارائه می‌دهد و با توجه به این که هزینه این آزمایشات زیاد می‌باشد، اداره بهزیستی کمک هزینه این آزمایشات رابه خانواده ها پرداخت می‌کند.
 
فلاح تصریح داشت:  جهت پیشگیری از کم‌شنوایی و ناشنوایی مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج و مشاوره قبل از بارداری به خصوص اگر فرد ناشنوایی در فامیل وجود دارد، صورت گیرد.
 

وی در مورد تحصیل ناشنوایان ابراز داشت: ناشنوایان مانند دیگر معلولان، از خدمات کمک هزینه تحصیلی و دانشجویی برخوردار هستند و از خدماتی دیگر مانند شغل و غیره بهره‌مند هستند .

 رییس بهزیستی شهرستان میبد در پایان با اشاره به اینکه 850 نوزاد میبدی در نیمه نخست سال جاری تحت پوشش غربالگری شنوایی قرار گرفته اند، گفت: بیش از 1500 نوزاد در شهرستان در سال 96 تحت پوشش طرح غربالگری شنوایی با همکاری بهزیستی میبد و بیمارستان امام جعفرصادق(ع) قرار گرفتند که با شناسایی به موقع نوزادان ناشنوا و کم‌شنوا و مداخلات زود هنگام از بروز دیگر اختلالات در آنها پیشگیری مي‌شود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.