Skip to Content

رئیس جمعیت هلال احمر میبد:


رئیس جمعیت هلال احمر میبد اظهار داشت: با اجرای طرح ایمنی و سلامت جمعیت هلال احمر میبد در تعطیلات نوروزی 7 هزار و 578 مسافر و گردشگر از خدمات برخوردار شدند.

کمال بنا رئیس هلال احمر میبد در گفتگو با خبرنگار ميبد خبر بیان داشت: از آغاز اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی جمعیت هلال احمر استان در 27 اسفند 96  تا روز 15 فروردین 97، 7هزار و 578 گردشگر نوروزی با مراجعه به پست‌های ایمنی و سلامت این جمعیت خدمات لازم را دریافت کردند.

وی افزود: در اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی 27 نفر از اعضای فعال جوانان این جمعیت مسافران و مهمانان در این شهرستان را راهنمایی کردند.

رئیس هلال احمر میبد عنوان داشت: تلاش همگانی برای بهبود رفتارهای ترافیکی شعار طرح ملی ایمنی و سلامت نوروزی است.

بنا با اشاره به برپایی دو پست ثابت در ورودی های شهر میبد اظهار داشت: این دو پست ثابت با حضور 4 نیروی ثابت و یک مسئول هماهنگ کننده در بلوار حائری روبروی سنگین خودرو و جایگاه CNG میبد برپا شده و جهت راهنمایی گردشگران و مسافران تعداد 4 هزار و 64 جلد انواع بروشور، مجله و نقشه توزیع شد. در این راستا 5 نفر از اعضای فعال جمعیت هلال احمر نیز بصورت شبانه روز در پایگاه امداد بین راهی کمربند ضلع غربی میبد مشغول به خدمت رسانی بودند همچنین یک نفر نیروی داوطلب بصورت 24 ساعته در خود اداره حضور داشت.

رئیس هلال احمر میبد با بیان اینکه امسال شاهد کاهش آمار تصادفات بودیم، ابراز داشت: در مدت اجرای این طرح خدمت رسانی به 4 حادثه دیده، امداد سرپایی به یک نفر و 30 نفر نیز بصورت حضوری به پست ها مراجعه که 2 نفر به بیمارستان انتقال داده شده اند.

وی گفت: به مناسبت روز طبیعت آمبولانس امدادی، خودروی کمک دار دو کابین و موتور آمبولانس امدادی با حضور 9 نفر از نجاتگران و یک پرستار فعال شد.

بنا در پایان از پیوستن 101 نفر به کمپین ملی «نه به تصادفات» در میبد خبر داد و اظهارداشت: کمپین ملی "نه به تصادفات جاده ای" بهانه است برای دقت و توجه رانندگان به نکات ایمنی در سفر و رعایت قوانین و مقررات در جاده ها که با همت همه مردم محقق خواهد شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.