Skip to Content

مدیر بیمارستان میبد:

بیش از 200 نفر عضو نظام پزشکی میبد هستند/ تاخیر 11 ماهه سازمان های بیمه گر در پرداخت مطالبات پزشکان


مدیر بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد گفت: در حال حاضر 207 نفر عضو جامعه نظام پزشکی شهرستان میبد هستند.

ذبیح الله برجسته در گفتگو با خبرنگار میبد خبر با اشاره به فرارسیدن روز پزشک بیان داشت: اول شهریور سالروز تولد شیخ الرئیس ابوعلی سینا که این روز را به جامعه پزشکی تبریک می‌گوییم که با توان مضاعف در خدمت‌‌رسانی به مردم آماده هستند.

وی افزود: پزشکان پرتلاش و صدیق شهرستان در شغل حساس پزشکی تلاش می‌کنند تا در عرصه‌های مختلف بخش دولتی، خصوصی و مطب‌ها به آحاد جامعه ارائه خدمات کنند.

مدیر بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد گفت: در حال حاضر 207 نفر عضو جامعه نظام پزشکی شهرستان میبد هستند که از این تعداد 89 پزشک عمومی بوده که 10 پزشک در بیمارستان میبد مشغول به خدمت رسانی هستند و 50 پزشک متخصص نیز در شهرستان داریم که 32 نفر از آنها عضو نظام پزشکی میبد بوده و مابقی از یزد به میبد می آیند.

وی در ادامه ابراز داشت: برای عملکرد بهتر اورژانس بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد نزدیک به 6 ماه است که 5 متخصص طب اورژانس به این مجموعه اضافه شده اند.

برجسته نظام پزشکی به عنوان یک تشکل غیردولتی مسؤولیت کلیه پزشکان را بر عهده دار، افزود: شهرستانهای یزد، اردکان و میبد که دارای بیش از 100 پزشک هستند دارای نظام پزشکی هستند که نظام پزشکی میبد یکی از نظام پزشکی های فعال در استان و کشور بوده و در حال حاضر نیز دکتر کمال بیکی رئیس نظام پزشکی میبد بعنوان بازرس کل سازمان نظام پزشکی است.

مدیر بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد با بیان اینکه نظام پزشکی در معاونت‌های مختلف برنامه‌های و مسؤولیت‌های مختلفی را بر عهده دارد، اذعان داشت: صدور پروانه و تمدید مجوز پزشکان، نظارت بر کار مطب های خصوصی، بررسی شکایات مردمی از جمله فعالیت های نظام پزشکی است.

برجسته عمده ترین مشکل پزشکان در شهرستان را عدم پرداخت کارانه عنوان کرد و گفت: زمانی که سازمان های بیمه گر پول بیمه را به دانشگاه علوم پزشکی ندهند دانشگاه نیز پولی برای برای پرداخت کارکرد پزشکان ندارد و در همین راستا نزدیک به 11 ماه است که پرداخت کارانه پزشکان به تاخیر افتاده است. امیدواریم با رسیدگی به این موضوع انگیزه کار برای پزشکان بیشتر و اهداف بزرگ طرح تحول نظام سلامت محقق شود.

وی در خصوص ویزیت پزشکان بیان داشت: ویزیت پزشکان متخصص در بیمارستان میبد 6 هزار تومان است که این مبلغ در مطب ها و با بیمه مبلغی بین 35 تا 40 هزار تومان می باشد.

برجسته با شاره به اینکه بیمارستان میبد از نظر امکانات و تجهیزات در سطح عالی قرار دارد، اذعان کرد: هدف ما ارائه خدمت درجه یک به بیماران با کترین هزینه و زمان است. ما روزانه مراجعه کنندگان زیادی از شهرهای مختلف داریم که از خدمات بیمارستان میبد و پزشکان حاذق آن بهره مند می شوند.

مدیر بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد کمبود پزشکان فوق تخصص را از مشکلات شهرستان عنوان کرد و اظهار داشت: از نظر پزشکان فوق تخصص نظیر جراح مغز و اعصاب کمبود داریم و پزشکان فوق تخصصی مانند کلیه، غدد و رادیولوژیست بصورت موردی آن هم یکی دو روز در هفته بیماران را معاینه می کنند. البته استان نیز پزشک فوق تخصص کم دارد که به ما بدهد و این پزشکان نیز بصورت دوستانه در بیمارستان میبد خدمت رسانی می کنند. نمونه بارز این مشکل در بخش رادیولوژی ما بوده که به دلیل کمبود پزشک متخصص مجبوریم بیماران را یا به اردکان ارجاع داده یا رزیدنت از یزد بیاوریم.

وی در خصوص شایع ترین بیماری ها و سرطانها در میبد ابراز داشت: انواع آرتروزها(زانو و گردن)، دیسک کمر و گردن از شایع ترین بیماری های قشر کارمندی و صندلی نشین در میبد است. متاسفانه در سال های اخیر بیماری های قلبی و عروقی، سکته های مغزی و مشکلات گوارشی نیز در سنین پایین رخ می دهد. سرطان سینه و دهانه رحم در بانوان و سرطان کولون یا راست روده از شایع ترین سرطان ها در شهرستان میبد است.

وی در پایان تصریح داشت: پزشکان حاذق و توانمند ما شبانه‌ روز در خدمت مردم هستند و در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها مطب پزشکان و سایر  بخش‌ها این پزشکان هستند که با قوت و قدرت در عرصه خدمت‌رسانی حضور دارند و همواره این قشر زحمتکش تلاش جدی را انجام می دهند تا پیش‌رو نظام اسلامی باشند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.