Skip to Content

مدیرحج و زیارت استان یزد:


مدیرحج و زیارت استان یزد گفت: 2 هزار و 189 نفر میبدی امسال در پیاده روی اربعین شرکت کرده اند.

به گزارش میبد خبر به نقل از تسنیم، علی اصغرشریفی مدیرحج و زیارت استان در رابطه با این مطلب اظهار داشت: تا ۱۵ آبان ماه در مجموع ۲۹ هزار و ۹۰ زائران اربعین حسینی(ع) از استان یزد در قالب ۱۶ هزار و ۱۴۵ گروه در سامانه سماح ثبت ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه برای این تعداد ثبت نامی در سامانه سماح ۲۸ هزار۹۰۷ روادید برای زائران اربعین حسینی در استان یزد صادر شد افزود: تمام زایران یزدی از مرز چزابه وارد عراق و بلعکس وارد کشورمان شده و می‌شوند.

این مسئول با بیان اینکه قطعا افرادی که در خارج استان یزد در سامانه سماح ثبت نام کردند آمار آنها بیش از ۳۵ هزار نفر است خاطرنشان کرد: استقبال مردم از این حماسه بزرگ هر سال رو به افزایش است.

به گفته وی آمار ثبت نام شدگان در سامانه سماح به تفکیک شهرهای استان یزد شامل شهر یزد با ۱۸هزار و ۱۷۵ نفر، اردکان دو هزار و ۲۴۰ نفر، میبد با دو هزار و ۱۸۹ نفر، ابرکوه یک‌هزار و ۷۹۶ نفر، بافق با یک‌هزار و ۵۰۲نفر، مهریز ۹۰۸ نفر، تفت ۸۵۶ نفر، زارچ ۸۴۸ نفر، بهاباد ۴۴۶ نفر، اشکذر۲۲۱ نفر وعقدا با ۷۹ نفر زائر است.

مدیر حج زیارت استان یزد با بیان اینکه تا امروز با ورود ۸۰ درصدی زائران اربعین حسینی بیش از ۱۸ هزار زائر یزدی با وسیله شخصی وعمومی وارد کشور شدند، عنوان کرد: در اربعین سال ۹۵ افزون بر ۲۷ هزار نفر از استان یزد در قالب چهار هزار و ۹۶۱ گروه به عتبات عراق اعزام شدند.

وی در ارتباط با تعداد زائران یزدی عتبات عالیات در هفت ماهه امسال با بیان اینکه دوره جدید اعزام به عتبات عالیات عراق از ۲۲ آبان امسال آغاز می‌شود خاطرنشان کرد: در هفت ماهه امسال ۹ هزار و ۸۴۵ زائر در قالب ۱۷۷ کاروان شامل ۱۴۹ کاروان هوایی و ۲۸ کاروان زمینی از این استان به عتبات عالیات عراق اعزام شدند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.