Skip to Content

مدیرحج و زیارت استان یزد:


مدیرحج و زیارت استان یزد گفت: 2 هزار و 189 نفر میبدی امسال در پیاده روی اربعین شرکت کرده اند.

به گزارش میبد خبر به نقل از تسنیم، علی اصغرشریفی مدیرحج و زیارت استان در رابطه با این مطلب اظهار داشت: تا ۱۵ آبان ماه در مجموع ۲۹ هزار و ۹۰ زائران اربعین حسینی(ع) از استان یزد در قالب ۱۶ هزار و ۱۴۵ گروه در سامانه سماح ثبت ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه برای این تعداد ثبت نامی در سامانه سماح ۲۸ هزار۹۰۷ روادید برای زائران اربعین حسینی در استان یزد صادر شد افزود: تمام زایران یزدی از مرز چزابه وارد عراق و بلعکس وارد کشورمان شده و می‌شوند.

این مسئول با بیان اینکه قطعا افرادی که در خارج استان یزد در سامانه سماح ثبت نام کردند آمار آنها بیش از ۳۵ هزار نفر است خاطرنشان کرد: استقبال مردم از این حماسه بزرگ هر سال رو به افزایش است.

به گفته وی آمار ثبت نام شدگان در سامانه سماح به تفکیک شهرهای استان یزد شامل شهر یزد با ۱۸هزار و ۱۷۵ نفر، اردکان دو هزار و ۲۴۰ نفر، میبد با دو هزار و ۱۸۹ نفر، ابرکوه یک‌هزار و ۷۹۶ نفر، بافق با یک‌هزار و ۵۰۲نفر، مهریز ۹۰۸ نفر، تفت ۸۵۶ نفر، زارچ ۸۴۸ نفر، بهاباد ۴۴۶ نفر، اشکذر۲۲۱ نفر وعقدا با ۷۹ نفر زائر است.

مدیر حج زیارت استان یزد با بیان اینکه تا امروز با ورود ۸۰ درصدی زائران اربعین حسینی بیش از ۱۸ هزار زائر یزدی با وسیله شخصی وعمومی وارد کشور شدند، عنوان کرد: در اربعین سال ۹۵ افزون بر ۲۷ هزار نفر از استان یزد در قالب چهار هزار و ۹۶۱ گروه به عتبات عراق اعزام شدند.

وی در ارتباط با تعداد زائران یزدی عتبات عالیات در هفت ماهه امسال با بیان اینکه دوره جدید اعزام به عتبات عالیات عراق از ۲۲ آبان امسال آغاز می‌شود خاطرنشان کرد: در هفت ماهه امسال ۹ هزار و ۸۴۵ زائر در قالب ۱۷۷ کاروان شامل ۱۴۹ کاروان هوایی و ۲۸ کاروان زمینی از این استان به عتبات عالیات عراق اعزام شدند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.