Skip to Content

مدیر حج و زیارت استان یزد:

بیش از 1600 زائر یزدی درنوروز 98 عازم عتبات عالیات می شوند/ تغییر نرخ هزینه سفر به عتبات نوروزی


مدیر حج و زیارت استان یزد گفت: هزار و 680 زائر یزدی در قالب 42 کاروان زمینی و هوایی درنوروز 98 عازم عتبات عالیات می شوند.

علی اصغر شریفی مدیر حج و زیارت استان یزد در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، در خصوص اعزام‌های نوروزی زائران به عتبات عالیات بیان داشت: اعزام های نوروزی زائران یزدی به عتبالیات عالیات در بازه زمانی 24 اسفندماه 97 تا 9 فروردین ماه 98 انجام می شود که در این برنامه هزار و 680 زائر یزدی در قالب 42 کاروان زمینی و هوایی درنوروز 98 عازم عتبات عالیات می شوند.

وی افزود: در این اعزام ها 12 گروه به صورت هوایی در قالب سه پرواز اعزام می شوند که هزینه آن بین 36 میلیون تا 39 میلیون ریال است.

مدیر حج و زیارت استان یزد در مورد اعزام های زمینی اظهار داشت: 30 کاروان نیز بصورت زمینی در اعزام های نوروزی در همان تارخ های ذکر شده به عتبات عالیات سفر می کنند که هزینه کاروان های زمینی بین 21 تا 24 میلیون ریال می باشد.

شریفی با بیان داینکه مدت زمان اقمت کاروان ها در عتبات عالیات یک هفته است، ابراز داشت: زائران 3 روز در نجف اشرف، 3 روز در کربلا و یک روز هم به زیارت شهر های کاظمین و سامرا می روند.

وی در پایان با بیان اینکه در زمان مشخص شده برای ثبت نام ظرفیت اکثرا کاروان ها تکمیل شده، اذعان داشت: در اعزام های نوروزی سال جاری نرخ کاروان های زمینی 5 درصد و کاروان های هوایی 10 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.