Skip to Content

مدیر آموزش‌وپرورش میبد:


مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان میبد گفت: یکهزار و 307 دانش‌آموز غیربومی در میبد تحصیل می‌کنند.

به گزارش میبد خبر، محسن موحدی‌فرد ظهر سه‌شنبه در نشست کارگروه آسیب‌های اجتماعی شهرستان میبد ضمن اشاره به برخی آمارهای اعلامی در رابطه با میزان طلاق و مهاجرت‌ها به شهرستان میبد اظهار داشت: طبق آخرین آمار از میان دانش‌آموزان در حال تحصیل در مدارس این شهرستان، تعداد ۲۵۷ دانش‌آموز از خانواده‌های طلاق هستند که از این تعداد ۲۰۶ مورد مربوط به خانواده‌های بومی و ۵۱ مورد به شهروندان غیربومی مرتبط است.

وی اضافه کرد: در سال گذشته ۲۱۴ مورد دانش‌آموز از خانواده‌های طلاق داشتیم که ۶۲ مورد از آنها غیربومی و مابقی از خانواده‌های بومی شهرستان بوده‌اند.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان میبد همچنین به تعداد دانش‌آموزانی که پدر یا مادر آنها در زندان هستند، اشاره کرد و گفت: تعداد ۴۲ دانش‌آموز در شهرستان میبد، فرزند افراد زندانی هستند که از این تعداد ۳۶ مورد بومی و تنها ۶ مورد غیربومی می‌باشند.

موحدی‌فرد در خصوص آمار دانش‌آموزان مهاجر داخلی بیان داشت: در سال ۱۳۹۶ تعداد ۱۲۱۸ نفر دانش‌آموز غیربومی داشته‌ایم که این آمار در سال جاری به ۱۳۰۷ نفر رسیده است.

مدیر آموزش‌وپرورش میبد به تعداد دانش‌آموزان افغانستانی ساکن در این شهرستان نیز پرداخت و اظهار کرد: در حال حاضر ۱۴۳۰ نفر دانش‌آموز افغانستانی در شهرستان میبد وجود دارند که از این تعداد، ۷۱۰ نفر در سطح شهر و ۷۲۰ نفر در مدرسه مهمان‌شهر تحصیل می‌کنند.

وی در ادامه به دایرشدن مدرسه دوره دوم متوسطه در مهمانشهر میبد اشاره کرد و افزود: در حال حاضر امکان تحصیل در دوره اول متوسطه برای دانش‌آموزان افغانستانی در مهمانشهر وجود دارد و با رایزنی‌های صورت گرفته در آینده نزدیک مدرسه دوره دوم متوسطه نیز در این منطقه ایجاد می‌شود.

این مسئول، همچنین از وجود ۷۸ دانش‌آموز با بیماری خاص در شهرستان میبد خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم با حمایت مسئولان، خیران و صنعتگران برای درمان این بیماران خاص که ۶۹ نفر از آنها از همشهریان میبدی هستند، گام برداریم.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان میبد در پایان از حمایت ویژه آیت‌الله اعرافی درخصوص رسیدگی به وضعیت یک دانش‌‌آموز بیمار سنی‌مذهب و تقبل تمامی هزینه‌های درمان این دانش‌آموز قدردانی کرد.

انتهای پیام/

نارین خبر
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.