Skip to Content

رییس اداره ثبت احوال میبد:

بیش از ۸ هزار نفر در میبد برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کرده اند/ امیرعلی و فاطمه در صدر اسامی انتخابی


رییس اداره ثبت احوال شهرستان میبد گفت: طبق آخرین آمارها تعداد جمعیت کل این شهرستان ۹۸هزار و بیست و هفت نفر است که از این تعداد ۵۰ هزار و ۸۱۶ نفر مرد و ۴۷هزار و ۲۱۱ نفر را زن تشکیل می دهند.

به گزارش "میبدخبر"، حسن زارعی با بیان این مطلب اظهار داشت: تعداد ثبت موالید شهرستان میبد در سال گذشته، ۲۲۹۸ مورد و تعداد ثبت وفات ۳۷۰ نفر بوده است.
وی همچنین تعداد ازدواج های صورت گرفته در سال گذشته را ۶۳۷ مورد عنوان کرد و گفت: تعداد ۴۸ مورد نیز طلاق در این شهرستان به ثبت رسیده است.
زارعی همچنین جمعیت بالای ۱۵ سال این شهرستان را ۶۷ هزار و ۱۸۲ نفر اعلام کرد.
وی گفت: در سال گذشته بیشترین اسامی انتخابی برای نوزادان پسر در شهرستان میبد به ترتیب امیرعلی، امیرحسین، ابوالفضل، امیرعباس و حسین و در بین دختران فاطمه، زهرا، زینب، ریحانه و نرگس بوده است.
رییس اداره ثبت احوال میبد اظهار داشت: تاکنون تعداد ۲۶ هزار و ۶۰۰ نفر برای اخذ شناسنامه مکانیزه به این اداره مراجعه و شناسنامه خود را دریافت کرده اند.
وی افزود: تعداد ۸ هزار و ۴۷۵ نفر نیز نسبت به دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نموده اند.
زارعی در پایان از شهروندان خواست برای ثبت نام کارت هوشمند ملی در کوتاه ترین زمان ممکن به سامانه ncr.ir مراجعه کنند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.