Skip to Content

رئیس اداره بهزیستی میبد:


رئیس اداره بهزیستی میبد گفت: مورد کودک آزاری در مرکز اورژانس اجتماعی میبد پذیرش شده که تقریبا آمار دختران 56 درصد و آمار پسران 44 درصد می باشد.

سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی میبد در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، در خصوص پدیده کودک آزاری در این شهرستان بیان داشت: کودک آزاری هر گونه آسیب جسمانی یا روانی سوء استفاده جنسی و رفتارهای خشونت آمیز با کودک توسط فردی که مسئولیت رفاه کودک را برعهده دارد تعریف کرده اند.

وی افزود: طبق تحلیل آماری پرونده های پذیرش شده کودک آزاری در اورژانس خدمات اجتماعی شهرستان میبد در سال 1397، 41 مورد کودک آزاری در مرکز اورژانس اجتماعی میبد پذیرش شده که تقریبا آمار دختران 56 درصد و آمار پسران 44 درصد می باشد.

رئیس اداره بهزیستی میبد اظهار داشت: بیشترین درصد پذیرش شده کودک آزاری ها مربوط به سنین 6 الی 12 می باشد.نتایج آماری نشان می دهد که بیشترین نوع کودک آزاری در رتبه اول جسمی، رتبه دوم روانی و پایین ترین نوع در بین سه مورد کودک آزاری از نوع غفلت و مسامحه می باشد تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که در بین کودک آزاری های پذیرش شده، بیشتر از 50 درصد کودکان توسط پدر آزار دیده اند و اکثر آزار دهندگان در رده سنی 30 تا 35 سال بوده اند.

فلاح در ادامه ابراز داشت: این تحقیق نشان داد  که در بین کودک آزاری های پذیرش شده، آزار دهنده بیشتر از 50 درصد از جنس مذکر بوده است. شرایط اقتصادی خانواده هایی که در آن ها کودک آزاری رخ داده است بالاترین رتبه مربوط به وضع اقتصادی ضعیف می باشد و بعد از آن سطح اقتصادی متوسط می باشد و خانواده هایی که در آن کودک آزاری رخ داده بیشتر از 50 درصد بومی میبد می باشند.

وی در پایان  با بیان اینکه کودک آزاری های پذیرش شده در سال 1397 نشان می دهد که اکثر کودکان آزار دیده از لحاظ جسمی و روانی مشکلی نداشته اند، گفت: پژوهش انجام شده نشان می دهد که بیشترین رفتارهای آسیب رسان فرد آزاردهنده به ترتیب اعتیاد، کم تحملی در برابر مشکلات، افسردگی و پرخاشگری بوده و تقریبا 66 درصد کودکان آزار دیده در برابر کودک آزاری خود اقدامی انجام نداده اند و تقریبا 15 درصد کودکان از مدرسه درخواست کمک داشته اند که مشاوران و مددکاران اورژانس خدمات اجتماعی میبد جهت کاهش این آسیب اجتماعی ،اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مهارتهای زندگی،فرزندپروری،مشاوره با خانواده ها و....با همکاری حوزه پیشگیری کرده اند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.