Skip to Content

پس از عدم رعایت خطوط قرمز توسط برخی مسئولین و واکنش آیت الله اعرافی؛

بیانیه اعتراض جمعی از روحانیون، دانشگاهیان، موسسات قرآنی و فرهنگی، حوزه صنعت و خانواده شهداء شهرستان میبد


معنی ندارد در شهری که چهارصد تن از جوانانش برای استواری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جان خود را فدا نمودند، مسئولانی در مصدر امور قرار گیرند که به جای عمل به وظیفه خود در حل معضل رکود و بیکاری و مشکلات فرهنگی و اجتماعی شهرستان به دیدار کسی می روند که به عنوان یکی از سران فتنه و باغی انقلاب در جهت براندازی این نظام مقدس تلاش نموده است و قطعا یکی از ریشه¬های این اتفاقات گستاخانه و شوم، بی¬توجهی برخی مسئولین به وظیفه¬ی خود در حراست و صیانت از انقلاب اسلامی است.

بعد از اینکه برخی از مسئولین میبد با گرفتن عکس یادگاری و پخش نمودن در فضای مجازی با کسی که با توطئه ای نرم و کودتای مخملی قصد براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را داشت، موج اعتراض مردم انقلابی میبد را براتگیخت. بطوریکه در اولین نماز جمعه سال ۹۵ شهرستان میبد حجت الاسلام و المسلمین محمد اعرافی با ذکر جملاتی اعتراض خود را به این حرکت نشان داد و در پی آن نمازگزاران با شعار "حمایت از فتنه گر، خط قرمز رهبر"، "حمایت از فتنه گر، خیانت است به کشور"، "مسئولین میبدی، بصیرت بصیرت" و "فتنه گر حیا کن، شهرمارا رها کن" انزجار خود را از این فعل قبیح مسئولین شهرستان، نشان دادند.

در تازه ترین این اعتراضات جمعی از روحانیون ، دانشگاهیان ، موسسات قرآنی و فرهنگی ، حوزه صنعت و خانواده شهداء شهرستان میبد با انتشار بیانیه ای خواستار برخورد قانونی با فتنه گران و توجه بیشتر مسئولین به حراست و صیانت از انقلاب اسلامی و حل معضل رکود، بیکاری و مشکلات فرهنگی اقتصادی میبد شدند.

بیانیه ای که به پایگاه اطلاع رسانی "میبدخبر" ارسال شده است به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
اعضای محترم شورای شهر میبد
سلام علیکم
برهمگان واضح و روشن است؛ اتفاقات و حواشی پر التهاب انتخابات سال 88 که با توطئه¬ی دشمنان خارجی و در صدر آن¬ها آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی جهت براندازی نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت و متاسفانه با همراهی برخی از مسئولین اسبق کشور و مزدوران داخلی ادامه یافت؛ به لطف خداوند متعال و عنایت حضرت ولی عصر (عج) و رهبری حکیمانه¬ی امام خامنه ای (مدظله العالی) و بصیرت عمومی ملت شریف ایران در یوم الله ۹ دی پایان یافت ولی به یکی از پرهزینه¬ترین تجربه¬های ملت ایران تبدیل شد و نتیجه¬اش تنها رسوایی عوامل داخلی و خارجی این فتنه شوم و افزایش بصیرت ملت ایران بود.
اما متاسفانه برخی از عوامل داخلی فتنه با گذشت چند سال از آن اتفاقات و روشن¬شدن ابعاد گسترده¬ی توطئه¬ی دشمنان، هنوز حاضر به عذرخواهی از ملت ایران و قبول اشتباهات خود نشده¬اند و این، خود شاهدی محکم بر این ادعاست که همراهی ایشان با دشمن از روی جهل نبوده بلکه مصداق قطعی خیانت بوده است! چنانکه مقام معظم رهبری بارها در فرمایشات خود اعمال فتنه¬گرانی که کشور را به لبه پرتگاه بردند را گناهی نابخشودنی دانستند.
اما علیرغم این موضوع، متاسفانه به تازگی برخی از مسئولین شهرستان میبد با بی¬اعتنایی به خطوط قرمز تعیین شده در قانون و مواضع مقام معظم رهبری به دیدار یکی از سران فتنه رفته و عکس یادگاریشان با این عامل فتنه در فضای مجازی منتشر شده است.
اکنون ما مجموعه فرزندان انقلابی شهرستان میبد در حوزه علمیه، دانشگاهها ، موسسات قرآنی و فرهنگی ، حوزه صنعت و خانواده شهداء ، ضمن اعتراض به اینگونه حرکات، اعلام می داریم:
متاسفانه آنچه در این روزها رخ داده است، اتفاقاتی است نامبارک که با سهل انگاری و یا تعمّد مسئولین امر موجب ناراحتی بسیاری از مسئولین و مردم ولایتمدار و شهیدپرور این شهرستان شده است بطوری که در این دو هفته اخیر شاهد موضع گیری صریح امام جمعه محترم میبد حضرت آیت الله اعرافی و برادر بزرگوارشان در خطبه های نمازجمعه و تایید مواضع ایشان از طرف مردم نمازگزار جمعه بوده ایم.
از این رو از شما عزیزان به عنوان اعضای شورای شهر میبد می خواهیم که هرچه سریعتر نسبت به این موضوع حساس و مهم از شهردار میبد و عضوی از شورای شهر که همراهی ایشان را نموده است توضیح بخواهید و چنانچه آگاهانه بودن این اقدام ایشان به تایید رسید به وظیفه دینی و قانونی خود عمل نمایید.
معنی ندارد در شهری که چهارصد تن از جوانانش برای استواری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جان خود را فدا نمودند، مسئولانی در مصدر امور قرار گیرند که به جای عمل به وظیفه خود در حل معضل رکود و بیکاری و مشکلات فرهنگی و اجتماعی  شهرستان به دیدار کسی می روند که به عنوان یکی از سران فتنه و باغی انقلاب در جهت براندازی این نظام مقدس تلاش نموده است و قطعا یکی از ریشه¬های این اتفاقات گستاخانه و شوم، بی¬توجهی برخی مسئولین به وظیفه¬ی خود در حراست و صیانت از انقلاب اسلامی است.
مطمئنا عملکرد شما در تمام موارد و به ویژه در این موضوع خاص، زیر ذره بین مردم انقلابی و شهیدپرور میبد قرار دارد.
و در آخر سخن مولایمان علی (ع) را به همه مسئولین محترم متذکر می شویم که در نامه خود به اشعث بن قیس فرماندار آذربایجان می¬نویسند:
«وَ إِنَّ عَمَلَکَ لَیْسَ لَکَ بِطُعْمَةٍ وَلَکِنَّهُ فِی عُنُقِکَ أَمَانَةٌ »
و قطعا این پست و مقام برای تو طعمه نیست بلکه این امانتی است که برگردن تو نهاده شده است. (نهج‌البلاغه- نامه 5)
والعاقبه للمتقین
جمعی از روحانیون ، دانشگاهیان ، موسسات قرآنی و فرهنگی ، حوزه صنعت و خانواده شهداء شهرستان میبد
13 فروردین 1395
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.