Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

بيت الغزل انقلاب ما تعامل با دنيا و تقابل با استكبار است/ اهدای خون عبادت است


حجت الاسلام محمد اعرافی در خطبه های این عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه، با اشاره به جايگاه انقلاب اسلامي ايران در بين مردم و ملت هاي آزاده جهان افزود :بيت الغزل انقلاب ما تعامل با دنيا و تقابل با استكبار است .

به گزارش میبد خبر به نقل از میبد آدینه ، حجت الاسلام محمد اعرافی با بیان اینکه باید در این توافق طبق ترسیم رهبر معظم انقلاب همه خطوط قرمز ایران رعایت شود گفت : ما هرگز اجازه بازرسی های غیر متعارف از مناطق نظامی خود را به دشمنان نمی دهیم .

وی با قدردانی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در طول مذاکرات هم گفت : اگر رهنمودهای حکمیمانه رهبر معظم انقلاب نبود کشور ما هم مثل کشورهای عراق و لیبی و سایر کشورهای منطقه در آماج حملات امریکا قرار می گرفت .

مناسبت ها:

بيت الغزل انقلاب ما تعامل با دنيا و تقابل با استكبار است

امام جمعه موقت ميبد در ادامه با تشريح وقوع تاريخي كشورمان در طول تاريخ  به سه مرحله سرنوشت ساز ملي در سه مقطع زماني پرداخت .

حجت الاسلام محمد اعرافي با بيان اينكه اين سه مقطع مهم زماني و سرنوشت ساز ملي نهضت مشروطيت ، نهضت ملي شدن نفت و انقلاب اسلامي بود افزود : هنگامي كه استبداد و ديكتاتوري ملكوك الطوائفي قاجار ، مردم را به ستوه آورده بود ؛ دلسوزان جامعه آن زمان به رهبري علمايي چون مرحوم آخوند خرساني در نجف و مرحوم شيخ فضل الله نوري و بهبهاني و طباطباييي در تهران اقدام به مشروطيت كردند.

خطيب جمعه موقت ميبد با اشاره به ريشه كن كردن استبداد در ايران در دوره مشروطيت خاطرنشان كرد : اين نهضت هرچند در ابتدا مانند جريان آب زلال از چشمه بود و هدف بلندي را دنبال مي كرد اما از همان دوران اغازين استعمار انگليس توسط مزدوران داخلي و روشنفكر نماها اقدام به توطئه و انحراف آن كرد .

وي تصريح كرد : همين توطئه ها باعث روي كارآمدن رضاخان پهلوي و شهادت بزرگاني چون شيخ فضل الله نوري شد .

امام جمعه موقت ميبد در ادامه عدم بصيرت بعضي از خواص و مماشات آنها با استعمارگران ، جدا نمودن سياست از دين و روحانيت ، القاء ياس و نااميدي در ميان مردم و عدم حضور مردم در صحنه ، ابهام در شعارهاي مشروطيت ، تلقي غير مشترك از مفاهيم و اهداف مشروطيت ، القاء لزوم وابستگي به بيگانگان در مشروطيت و مبتني نشدن آن بر اساس دين را هفت محور مهم شكست مشروطيت و به نتيجه نرسيدن اين نهضت برشمرد .

حجت الاسلام اعرافي در ادامه با اشاره به مقطع زماني سوم يعني انقلاب اسلامي تصريح كرد : اما برخلاف مشروطيت ، انقلاب اسلامي كه ماهيتي فراتر از مشروطيت داشت با هدفي واحد و تعريف شده از سوي بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني رحمه الله عليه كه همان برپايي حكومت مردم سالاري ديني بود در ايران تحقق يافت .

خطيب جمعه موقت ميبد گفت : انقلاب اسلامي ايران با حضور در صحنه مردم و با نفس قدسي امام رحمه الله عليه و مقام معظم رهبري با وجود همه مشكلات به پيروزي دست يافت .

وي با اشاره به جايگاه انقلاب اسلامي ايران در بين مردم و ملت هاي آزاده جهان افزود : انقلابي كه بيت الغزل آن تعامل با دنيا و تقابل با استكبار است .

اهدای خون عبادت است

خطیب جمعه موقت میبد در ادامه با گرامی داشت روز اهدای خون گفت : اهدای خون در حقیقت انقاق و عبادت است چرا که انسان با اهداء خون خود باعث حیات دوباره دیگران می شود .

کار روزمره نباید مادران را نسبت به شیردهی به فرزندان غافل کند

امام جمعه موقت میبد روزجهانی شیر مادر را هم گرامی داشت و با تاکید بر لزوم توجه مادران به شیردادن به فرزندان خود گفت : نباید کارهای روزمره و اداری باعث غفلت مادران نسبت به شیردادن به فرزندان خود شود.

حجت الاسلام اعرافی افزود : چرا که اگر فرزندان در طول دوران شیرخوارگی از شیر مادر تغذیه کنند ؛ علاقه و محبت بین فرزند و مادر بیشتر می شود .

ایرانیان به حضرت عبدالعظیم افتخار می کنند

وی همچنین سالروز رحلت حضرت عبدالعظیم را گرامی داشت و گفت : حضرت عبدالعظیم که مزار شریف اش در ری می باشد دارای مقام بالای تقوا و علم است و ما ایرانیان بر این عالم بزرگ افتخار می کنیم .

ورزش ما باید به سمت پهلوان پروری سوق داده شود

امام جمعه میبد ، دوازدهم مرداد روز فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای را هم گرامی داشت و گفت : این روزی بزرگ است چرا که سالروز به درک واصل شدن عبدود به دست امیرالمومنین حضرت علی (ع) نامگذاری شده است.

وی گفت : امروز هم ورزش ما باید با تاسی از حضرت علی (ع) به سمت پهلوان پروری و قهرمان پروری سوق داده شود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.