Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:


حجت الاسلام محمد اعرافی در خطبه های این عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه، با اشاره به جايگاه انقلاب اسلامي ايران در بين مردم و ملت هاي آزاده جهان افزود :بيت الغزل انقلاب ما تعامل با دنيا و تقابل با استكبار است .

به گزارش میبد خبر به نقل از میبد آدینه ، حجت الاسلام محمد اعرافی با بیان اینکه باید در این توافق طبق ترسیم رهبر معظم انقلاب همه خطوط قرمز ایران رعایت شود گفت : ما هرگز اجازه بازرسی های غیر متعارف از مناطق نظامی خود را به دشمنان نمی دهیم .

وی با قدردانی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در طول مذاکرات هم گفت : اگر رهنمودهای حکمیمانه رهبر معظم انقلاب نبود کشور ما هم مثل کشورهای عراق و لیبی و سایر کشورهای منطقه در آماج حملات امریکا قرار می گرفت .

مناسبت ها:

بيت الغزل انقلاب ما تعامل با دنيا و تقابل با استكبار است

امام جمعه موقت ميبد در ادامه با تشريح وقوع تاريخي كشورمان در طول تاريخ  به سه مرحله سرنوشت ساز ملي در سه مقطع زماني پرداخت .

حجت الاسلام محمد اعرافي با بيان اينكه اين سه مقطع مهم زماني و سرنوشت ساز ملي نهضت مشروطيت ، نهضت ملي شدن نفت و انقلاب اسلامي بود افزود : هنگامي كه استبداد و ديكتاتوري ملكوك الطوائفي قاجار ، مردم را به ستوه آورده بود ؛ دلسوزان جامعه آن زمان به رهبري علمايي چون مرحوم آخوند خرساني در نجف و مرحوم شيخ فضل الله نوري و بهبهاني و طباطباييي در تهران اقدام به مشروطيت كردند.

خطيب جمعه موقت ميبد با اشاره به ريشه كن كردن استبداد در ايران در دوره مشروطيت خاطرنشان كرد : اين نهضت هرچند در ابتدا مانند جريان آب زلال از چشمه بود و هدف بلندي را دنبال مي كرد اما از همان دوران اغازين استعمار انگليس توسط مزدوران داخلي و روشنفكر نماها اقدام به توطئه و انحراف آن كرد .

وي تصريح كرد : همين توطئه ها باعث روي كارآمدن رضاخان پهلوي و شهادت بزرگاني چون شيخ فضل الله نوري شد .

امام جمعه موقت ميبد در ادامه عدم بصيرت بعضي از خواص و مماشات آنها با استعمارگران ، جدا نمودن سياست از دين و روحانيت ، القاء ياس و نااميدي در ميان مردم و عدم حضور مردم در صحنه ، ابهام در شعارهاي مشروطيت ، تلقي غير مشترك از مفاهيم و اهداف مشروطيت ، القاء لزوم وابستگي به بيگانگان در مشروطيت و مبتني نشدن آن بر اساس دين را هفت محور مهم شكست مشروطيت و به نتيجه نرسيدن اين نهضت برشمرد .

حجت الاسلام اعرافي در ادامه با اشاره به مقطع زماني سوم يعني انقلاب اسلامي تصريح كرد : اما برخلاف مشروطيت ، انقلاب اسلامي كه ماهيتي فراتر از مشروطيت داشت با هدفي واحد و تعريف شده از سوي بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني رحمه الله عليه كه همان برپايي حكومت مردم سالاري ديني بود در ايران تحقق يافت .

خطيب جمعه موقت ميبد گفت : انقلاب اسلامي ايران با حضور در صحنه مردم و با نفس قدسي امام رحمه الله عليه و مقام معظم رهبري با وجود همه مشكلات به پيروزي دست يافت .

وي با اشاره به جايگاه انقلاب اسلامي ايران در بين مردم و ملت هاي آزاده جهان افزود : انقلابي كه بيت الغزل آن تعامل با دنيا و تقابل با استكبار است .

اهدای خون عبادت است

خطیب جمعه موقت میبد در ادامه با گرامی داشت روز اهدای خون گفت : اهدای خون در حقیقت انقاق و عبادت است چرا که انسان با اهداء خون خود باعث حیات دوباره دیگران می شود .

کار روزمره نباید مادران را نسبت به شیردهی به فرزندان غافل کند

امام جمعه موقت میبد روزجهانی شیر مادر را هم گرامی داشت و با تاکید بر لزوم توجه مادران به شیردادن به فرزندان خود گفت : نباید کارهای روزمره و اداری باعث غفلت مادران نسبت به شیردادن به فرزندان خود شود.

حجت الاسلام اعرافی افزود : چرا که اگر فرزندان در طول دوران شیرخوارگی از شیر مادر تغذیه کنند ؛ علاقه و محبت بین فرزند و مادر بیشتر می شود .

ایرانیان به حضرت عبدالعظیم افتخار می کنند

وی همچنین سالروز رحلت حضرت عبدالعظیم را گرامی داشت و گفت : حضرت عبدالعظیم که مزار شریف اش در ری می باشد دارای مقام بالای تقوا و علم است و ما ایرانیان بر این عالم بزرگ افتخار می کنیم .

ورزش ما باید به سمت پهلوان پروری سوق داده شود

امام جمعه میبد ، دوازدهم مرداد روز فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای را هم گرامی داشت و گفت : این روزی بزرگ است چرا که سالروز به درک واصل شدن عبدود به دست امیرالمومنین حضرت علی (ع) نامگذاری شده است.

وی گفت : امروز هم ورزش ما باید با تاسی از حضرت علی (ع) به سمت پهلوان پروری و قهرمان پروری سوق داده شود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


یادداشت یادداشت

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.