Skip to Content


بومی سازی دستگاه ابرچمفراسکورینگ در میبد


جوانان مبتکر میبدی ، دستگاه ابرچمفراسکورینگ را طراحی و بومی سازی کردند.

به گزارش میبد خبر، سجاد رنجبر طراح و سازنده دستگاه ابرچمفراسکورینگ گفت: تیمی پنج نفره از جوانان میبدی، این دستگاه را که در کالیبره کردن کاشی کاربرد دارد، بومی سازی کرد.

غلامرضا رنجبر با اشاره به اینکه برای ساخت دستگاه ابرچمفراسکورینگ 750 میلیون تومان هزینه شده است، افزود: این دستگاه با قیمت یک و نیم میلیارد تومان از خارج از کشور خریداری می شد.
 
وی هدف از ساخت این دستگاه را خدمت به اقتصاد و صنعت کشور در سال رونق تولید با ساخت قطعات مهم صنعت کاشی عنوان کرد.

جوانان مبتکر میبدی همچنین پیش از این الک ویبره، الک پودرخشک، شبکه کارول پرس، چمفر یک طرفه و ساکشن را که از قطعات صنعت کاشی است، بومی سازی کرده بودند.
 
استان یزد با فعالیت بیش از 70 واحد کاشی و سرامیک و تولید سالانه بیش از 300 میلیون مترمکعب کاشی و سرامیک بعنوان قطب تولید این محصول در کشور شناخته شده است.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری صدا و سیمارای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.