Skip to Content


به همت دبیرخانه سومین دوره بخش بین الملل جشنواره مردمی فیلم عمار


پیوند هنر انقلابی ایران و امریکای لاتین

به گزارش "میبد خبر"؛ به همت دبیرخانه سومین دوره بخش بین الملل جشنواره مردمی فیلم عمار، مراسم بزرگداشت «میگل لیتین»، فیلمساز مطرح ضدکودتای شیلیایی با حضور هنرمندان روز سه‌شنبه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

 
به گزارش «رجانیوز»، به همت دبیرخانه سومین دوره بخش بین الملل جشنواره مردمی فیلم عمار، مراسم بزرگداشت «میگل لیتین»، فیلمساز مطرح ضدکودتای شیلیایی و میهمان ویژه این جشنواره همراه با اکران فیلم سینمایی «آلنده در پیچ‌وخم‌ها» امروز(سه‌شنبه 9 شهریور) این هفته برگزار می‌شود.
بنابر این گزارش، بر اساس اعلام دبیرخانه بخش بین الملل جشنواره عمار، پیش از آغاز مراسم پاسداشت «میگل لیتین»، فیلمساز شیلیایی، فیلم سینمایی «آلنده در پیچ‌وخم‌ها»، آخرین ساخته «لیتین»، برای اولین بار در ایران از ساعت 16:30 الی 18 در تالار ابن سینا دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران اکران می‌شود.
 
پس از آن، از ساعت 18 الی 20 با حضور چهره‌هایی چون ابراهیم حاتمی کیا، ابوالقاسم طالبی، مسعود شجاعی طباطبایی، محمدحسین نیرومند، عزت الله مطهری(شاهی)، سیدسلیم غفوری، علیرضا قزوه انسیه شاه‌حسینی و سینا واحد، رایزن فرهنگی سابق ایران در آرژانتین و تعدادی دیگر از چهره‌ها و هنرمندان انقلاب اسلامی، این مراسم پاسداشت، برگزار می‌شود.
 
در این مراسم از مسعود جعفری جوزانی به خاطر فیلم شیر سنگی، حسین زندباف به خاطر ساخت فیلم دست شیطان و بهروز افخمی به خاطر ساخت فیلم روز شیطان که آثار ضدآمریکایی و ضداستعماری در کارنامه کاری خود دارند، تجلیل و تقدیر می‌شود. 
 
بر اساس این گزارش، نادر طالب زاده، دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار و عزت الله مطهری، از مبارزان انقلاب اسلامی در دوران حکومت پهلوی، در در این مراسم سخنرانی می‌کنند.
 
اجرای «یار دبستانی» توسط جمشید جم و اجرای «غزه پیروز» توسط پویا بابایی از دیگر برنامه های این مراسم خواهد بود.
 
مراسم پاسداشت «میگل لیتین»، فیلمساز مطرح ضدکودتای شیلیایی و رونمایی از فیلم «آلنده در پیچ‌وخم‌ها» روز سه‌شنبه(9 شهریور)، در تالار ابن سینا دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران واقع در خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان پورسینا برگزار می‌شود.
 
 
منبع: رجارای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.