Skip to Content

مدیر کل بیمه سلامت استان یزد خبر داد:


مدیر کل بیمه سلامت استان یزد گفت: براساس نطرسنجی‌های انجام شده این استان از لحاظ اجرای طرح یک بیمه ای از استان‌های برتر کشور به شمار می‌رود.

 به گزارش میبد خبر،محمد دریجانی مدیر کل بیمه سلامت استان یزد در نشستی که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد با اشاره به اینکه حدود ۸۵ هزار نفر بیمه شده بیمه سلامت در استان وجود دارد گفت : یکی از اهداف اصلی بیمه سلامت اجرای طرح یک بیمه ای در سطح کشور است که در راستای طرح شفاف سازی حوزه سازمان های بیمه گر پایه درمان کشور در حال اجرا است.

دریجانی با اشاره به اینکه بیمه سلامت تمام بدهی های خود را به داروخانه ها پرداخت کرده است افزود: هیچ داروخانه ای حق ندارد به بهانه این مطلب که به بیمه بدهی خود را پرداخت نکرده نسخه بیمار را تحویل ندهد.

مدیر کل بیمه سلامت استان اجرای راهنمای بالینی استاندارد‌های درمان را از دیگر وطایف بیمه سلامت دانست و گفت: این طرح با همکاری۲۰۰ راهنمای بالینی در حال اجرا است.

وی  گفت : براساس نطرسنجی های انجام شده حدود ۹۶ درصد مردم از خدمات بیمه سلامت رضایت داشتند که از این لحاظ استان یزد از استان‌های برتر کشور به شمار می‌رود.

دریجانی همچنین از مردم خواست تا برای تمدید دفترچه بیمه خود به موقع اقدام کنند تا دچار مشکلات سیستم اداری کشور نشوند.

مدیر کل بیمه سلامت استان با اشاره به اینکه اجرای طرح هر ایرانی یک بیمه از جمله اهداف سازمان بیمه سلامت است گفت : بیمه سلامت برای افرادی است که قبلا از بیمه تامین اجتماعی استفاده کردند و در موقع تمدید دفترچه می توانند به خانواده بیمه سلامت بپیوندند و اگر شخصی بدون سابقه بیمه برای دریافت خدمات بیمه مراجعه کند می تواند از خدمات بیمه ایرانیان استفاده کند.

لازم به ذکر است : بیمه ایرانیان موظف به ۵۰ درصد از خدمات درمانی است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.