Skip to Contentعضو تیم طراحی مجموعه فرهنگی مذهبی خانقاه، از بهره برداری فاز نخست مجموعه فرهنگی مذهبی خانقاه در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش میبدخبر، پورمحراب گفت: این طرح که همجوار با بقعه تاریخی شیخ محمد خانقاه است ، با رعایت معماری ایرانی، از سازه بتنی و مصالح سنتی بهره گرفته شده است.


وی افزود: پلان فضا‌ها بر اساس معماری اصیل ایرانی شکل گرفته است و تزئینات مساجد مثل معقری، معرق، قطاربندی، کاشی‌های هفت رنگ زینت بخش بدنه‌های داخلی این مجموعه است.
پورمحراب با بیان اینکه درطبقه پایین مهمانسرا تزئینات نفیس ایرانی اسلامی استفاده شده است افزود: حمام این مجموعه هم به سبک سنتی سردخانه و گرمخانه و جکوزی و سونای خشک با هم تلفیق شده است.
وی گفت: فاز نخست این مجموعه که مسجد، مهمانسرا و بقعه شیخ محمدخانقاه است ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.
مجموعه فرهنگی مذهبی خانقاه در زیربنای ۲ هزار مترمربع، مسجد، حمام مهمانسرا، کتابخانه، صحن و سرای مسجد، درمانگاه، داروخانه، زورخانه، سالن بدنسازی، واحد‌های تجاری و خانه عالم را درخود جای داده است.

بقعه شیخ محمد خانقاه مربوط به سدهٔ ۸ ه. ق است و در میبد محله خانقاه واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۳۳۵۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.