Skip to Content

فرماندار شهرستان میبد خبر داد

بهره‌برداری از 19 پروژه شاخص ویژه فجر چهلم در میبد


فرماندار شهرستان میبد گفت: در ایام چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در شهرستان میبد 19 طرح و پروژه شاخص صنعتی و عمرانی به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش میبدخبر، حسین فلاح  فرماندار میبد در نشست خبری فرمانداران استان که به منظور بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، ضمن گرامیداشت این ایام در خصوص برنامه های این شهرستان بیان داشت: شهرستان میبد با دارا بودن 103 هزار نفر جمعیت پر جمعیت ترین شهرستان استان بوده و میزبان بیش از 15 هزار هم وطن از سایر نقاط کشور می باشد.

وی افزود: همزمان با ایام الله دهه فجر امسال 19 طرح صنعتی و عمرانی با اعتباری بالغ بر 273 میلیارد تومان افتتاح به بهره‌برداری می‌رسد که 170 میلیارد تومان از این اعتبارات توسط بخش خصوصی و 103 میلیارد تومان توسط بخش دولتی تامین اعتبار شده است.

فلاح با اشاره به فعالیت 11 مرکز آموزش عالی و دو مرکز حوزه علمیه در شهرستان میبد، خاطرنشان کرد: حدود  20 هزار دانش آموز و شش هزار و 500 دانشجو در رشته‌های مختلف مشغول به تحصیل هستند.

فرماندار میبد در ادامه اظهار داشت: بر اساس این افق باید سالانه ۱۱ مدرسه احداث می شد که با کمک خیران در مواردی سالانه ۱۲ مدرسه ساخته شد و این نشان از اعتماد خیران است که چندین میلیارد پول خود را در این راه صرف می کنند.

وی با بیان اینکه هرسال اولویت های شهرستان با نظر نماینده ولی فقیه در شهرستان شناسایی و برنامه ریزی می شود، اذعان داشت: امسال سال ورزش برای شهرستان است و تاکنون نزدیک به 9 میلیارد تومان در حوزه ورزش میبد هزینه شده و در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد. 

فلاح سرمایه گذاری بیش از چهار میلیارد تومان در بخش میراث فرهنگی را از جمله دستاوردهای میبد طی چند سال گذشته دانست و بیان کرد: وجود 14 بوم‌گردی، ساخت هتل پنج ستاره و مرمت تک بناهای میراثی، مهمترین ویژگی طرح‌های میراثی در میبد است.

وی گردشگری را فرصت و سرمایه ای دانست که در استان و شهرستان به طور مطلوب مورد استفاده قرار نگرفته و گفت: متاسفانه فاصله زیادی تا رسیدن به نقطه مطلوب داریم اما با مشارکت مردم و طرح هایی که در نظر گرفته شده می توان از این سرمایه و فرصت استفاده مطلوب را برد.

فرماندار میبد با اشاره به وضعیت مطلوب بازار صادرات در این شهرستان گفت: 35 درصد کاشی کشور در این شهرستان تولید شده و 60 درصد کاشی و سرامیک تولیدی از شهرستان میبد صادر می شود.

فلاح در ادامه یادآور شد: 30 کارخانه کاشی و سرامیک با ظرفیت تولید سالانه 180 میلیون متر در شهرستان فعالیت داشته و زمینه اشتغال حدود 17 هزار نفر در این بخش از صنعت فراهم شده است.

وی در پایان با اشاره به برگزاری جشن ملی و جهانی زیلو در شهرستان میبد در روزهای پایانی بهمن ماه سال جاری تصریح داشت: به شدت به دنبال ثبت جهانی شهر میبد پس از ثبت زیلو هستیم و زحمات زیادی در این مسیر کشیده شده است.

انتهای پیام/اد

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.