Skip to Content

انتظارات میبدیها از رئیس جمهور آینده؛

بهبود وضع اشتغال و معیشت مهمترین انتظار میبدیها از رئیس جمهور منتخب/ به وعده های انتخاباتی عمل شود


در آستانه انتخابات ریاست جمهوری هستیم و مردم انتظاراتی از رئیس جمهور آینده دارند که تحقق خواسته ها و انتظارت شان، انگیزه آنها را برای حضور در پای صندوق های رأی دوچندان می کند.

به گزارش میبد خبر، اردیبهشت ماه، امسال در جمهوری اسلامی ایران رنگی دیگر خواهد داشت. رنگی که بوی حضور را به همراه دارد و نوید از اتفاقی همرنگ حماسه می‌دهد.

امسال مردم ایران عزم را جزم کرده‌اند تا با انتخابی مطمئن سرنوشتی زیبا برای کشور رقم زنند، اما مردم این بازیگران خط مقدم در جبهه حماسه سیاسی که همواره با مشارکت و همدلی در تمامی صحنه‌ها گوی سبقت را ربوده‌اند از منتخب خود چه می‌خواهند؟
خواسته‌ها و انتظارات مردم از رئیس‌جمهور آینده جنس متفاوت‌تری نسبت به گذشته دارد، شاید مهم‌ترین مطالبه ملت ایران از رئیس‌جمهور آینده حل مشکلات اقتصادی باشد، اما این تنها خواسته مردم نیست، حل مشکلات اقتصادی و بیکاری از مطالبات مهم و به حق ملت از دومین شخص مملکت است، اما در کنار این مطالبه، در این گزارش نظر اقشار مختلف مردم میبد در خصوص انتظاراتشان از رئیس جمهور آینده کشورمان را جویا شدیم.
توجه ویژه به نقش زنان در جامعه و ساختار خانواده

رشیدی طلبه حوزه علمیه خواهران میبد اظهار داشت: من به نیابت از زنان و بانوان ایرانی از رئیس جمهور منتخب انتظار دارم به فکر مردم باشد و با دروغ، تهمت و اختلاس نسبتی نداشته باشد. روحیه انتقاد پذیری از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشت

رشیدی تصریح کرد: رئیس جمهور به فکر زنان کشور باشد و فقط زمان انتخابات اسم زنها را نیاورد، به فکر ساختار خانواده و نقش زنان در جامعه باشد و زنان خانه دار را تخریب نکند و برای آنها شخصیت قائل باشد، بیمه زنان خانه دار را پیگیری کند و به فکر این قشر بوده تا آنها نیز برای خودشان شخصیت قائل شوند و بتوانند به آینده امید داشته و فرزندان خوبی را تربیت و به جامعه بسپارند.

به قشر ضعیف و کارگر جامعه رسیدگی شود

اعظم راهپیما کارگر کارخانه با اشاره به اینکه باید به قشر کارگر بویژه زنان توجه ویژه ای داشت، گفت: دولت آینده باید برای مردم کار کند و به جوان ها بها داده و مشکل بیکاری  را حل کند. به قشر کارگر و ضعیف جامعه توجعه ویژه داشته و به آنها رسیدگی کند و در قبال اعتماد مردم به آنها سوءاستفاده نکنند.

راهپیما در ادامه اظهار داشت: دولت آینده حق برابری برای زن و مردم قائل شده و موجبات شرکت زنان را در عرصه های مختلف سیاسی فراهم نماید. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنند پایین بودن دستمزد زنان نسبت به مردان می باشد که این عادلانه نیست و به این موارد رسیدگی کند.

به وعده های انتخاباتی عمل شود

فاطمه شمس دانشجوی دانشگاه میبد اظهار داشت: رئیس جمهور منتخب مردم مرد کار باشد یعنی بعد از 4سال وقتی از عملکردش پرسیدند بتواند با صداقت تمام جواب دهد و انتظار دارم وعده های زیادی را که زمان انتخابات می دهد عمل کند و در پایان دوره دولت پاسخگو باشد.

شمس در ادامه تصریح کرد: دولت آینده ارزش زنها را در جامعه حفظ کند و از نظر دستمزد تفاوتی بین زن و مرد نگذارد. در مورد دانشجویان نیز وقت و جوانی خود را برای تحصیل در دانشگاه می گذارند شرایطی را فراهم نماید تا آنها حداقل مطمئن باشند که پس از پایان تحصیل آینده کاری هرچند پایین را دارند و امیدوار به آینده باشند.

محرومیت زدایی و رفع فقر در جای جای میهن اسلامی

کارگر کارمند فرمانداری شهرستان میبد انتظاراتش را از رئیس جمهور آینده اینگونه ابراز داشت:

دولت آینده به نظر من باید برنامه ریزی درستی در سطح کلان داشته باشد در زمینه برنامه ریزی سیاست خارجی تعمل ویژه ای با دنیای اسلام بخصوص کشورهای همسایه با شگردهای خاص تعامل و مذاکره داشته باشد.

وی اظهار داشت: منتخب مردم بعنوان رئیس جمهور باید بصیرت داشته و با استفاده از رهنمودها و منویات رهبری  شناسایی دقیق و درستی از دشمن داشته باشد. دولت باید برنامه ریزی و نظارت بر توزیع سرمایه های ملی در تمام نقاط ایران را انجام دهد.

کارگر در پایان اشاره داشت: امیدوارم دولت آینده از نیروهای ارزشی جبهه و جنگ در میادین نبرد اقتصادی کشور برای محرومیت زدایی و فقر در تمام نقاط ایران استفاده مؤثر نماید.

دولت توجه ویژه ای به امنیت ملی داشته باشد

سعید دهقانی مهندس عمران و فعال در عرصه ساخت و ساز با تاکید بر این نکته که رئیس جمهور آینده نگاه حزبی و جناحی به مسایل نداشته باشد گفت: جامعه از دولت انتظار دارد که فارغ از  هر حزب و گروهی در راستای اعتلای شعار جمهوری اسلامی که خدمت رسانی به مستضعفین هست تلاش کند و از همه گروهها و طیف ها که مثمر ثمر هستند در بدنه دولت استفاده کند تا ان شا الله کشور هر چه سریعتر مشکلات بویژه مشکلات اقتصادی را حل کند.

دهقانی تصریح داشت: زیر بنای هر کشور امنیت ملی آن است وبا یک امنیت پایدار می توان به اقتصاد شکوفا رسید و دولت توجه ویژه ای به این امر داشته باشد.

وی افزود: رئیس جمهور منتخب و کابینه در راستای پیشرفت اهداف کشور تلاش کندو به شعارها و قولهایی که در زمان انتخابات داده عمل نماید و واقعا برای دهک های پایین جامعه کار کند و برنامه طوری باشد که تمام ایرانیان از رفاه نسبی و خوبی برخوردار باشند و زیر آسمان ایران همه شاد، موفق و پیروز باشند.

برای حل مشکلات نگاه به بیگانه و خارج از مرزهای ایران نداشته باشد

سید محمد رضا حسینی زاده روحانی و حافظ کل و استاد حفظ و تفسیر قرآن کریم ویژگیهایی را برای رئیس جمهور برشمرد و عنوان کرد: رئیس جمهوری که مردم انتخاب می کنند مهمترین ویژگی که به فرموده مقام معظم رهبری باید داشته باشد این است که به فکر اقتصاد و معیشت مردم باشد. الان واقعا وضع معیشت و اقتصاد مردم جامعه بسیار بد است و اولین اولویت باید رفع فقر در جامعه باشد.

حسینی زاده ویژگی مهم دیگر رئیس جمهور را اتکا به نیروهای داخلی دانست و گفت: دولت آینده بحث اقتصاد و معیشت مردم را با اتکا به نیروی داخلی و اقتصاد مقاومتی حل کند نه اینکه خدای نکرده چشم به بیگانه و خارج از مرزهای ایران داشته باشد.

حافظ کل قرآن در انتها بر این نکته تاکید داشت: رئیس جمهوری که مردم به او رای می دهند ان شاالله بهترین فرد باشد و در مسیر انقلاب ادامه دهنده راه شهدا و امام شهدا و پشت سر ولایت و رهبری باشد. اگر رئیس جمهور در این مسیر انقلاب یاری گر رهبر و ولایت باشد آن وقت می توان امید داشت که این انقلاب زمینه ساز انقلاب حضرت مهدی(عج) شود و ان شا الله خدا توفیق دهد که در این مسیر بهترین را انتخاب کنیم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.