Skip to Content


بشار اسد: تروریست‌ها سلاح خود را تحویل دهند تا بخشیده شوند


رئیس‌جمهور سوریه بار دیگر تأکید کرد که پیشنهاد دولت برای بخشش تروریست‌ها در ازای تحویل دادن سلاح، پابرجاست.

به گزارش " میبد خبر "؛ به نقل از خبرگزاری فارس، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در گفت‌و‌گو با شبکه «ای تی» یونان گفت که ما همواره به بازگشت تروریست‌ها به زندگی عادی خود تأکید داشته‌ایم.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد در پاسخ به سوال خبرنگار درباره امکان صدور عفو عمومی در صورت پیروزی‌اش در جنگ گفت: یک نکته مهم اینکه پیروزی من نه و بلکه پیروزی مردم سوریه چرا که این جنگ علیه مردم سوریه است؛ اما اگر بخواهم درباره عفو صحبت کنم، این چیزی است که در حال حاضر نیز وجود دارد و ما از ابتدای آغاز اقدامات تروریستی این گزینه را پیش روی تروریست‌ها قرار داده‌ایم.

او افزود: اگر آن‌ها بخواهند به زندگی عادی خود بازگردند و سلاح خود را تحویل دهند، در آن صورت مشمول عفو قرار خواهند گرفت و ما این کار را سه سال است که انجام می‌دهیم.

بشار اسد ادامه داد: عفو در حال حاضر اجرا می‌شود و به نظر من گزینه مناسبی برای آن‌هایی که سلاح در دست گرفته‌اند است تا به زندگی عادی بازگردند؛ اگر استعدادش را دارند به فعالیت سیاسی بپردازند، برای انتخاب شدن از طریق صندوق‌های رأی اقدام کنند و کلا هر اقدام قانونی که در هر کشوری نیز وجود دارد را انجام دهند.

 

منبع : فارس نیوز
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.