Skip to Content

امام جمعه موقت میبد؛

بسیج شط عظیم جاری به سمت اهداف بلند انقلاب است


حجت الاسلام اعرافی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه بسیج را نباید جناحی بدانیم افزود : بسیج لشگر مخلص خدا و شط عظیم جاری به سمت اهداف بلند انقلاب است که باید باقی بماند.

به گزارش میبد خبر، امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با گرامی داشت هفته بسیج ، به بیانات بسیار مهم مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان اشاره کرد و گفت : اگر ما برای زنده بودن ، فعال بودن ، با اراده و با هدف بودن در زندگی و پیشرفت هیچ دلیلی نداشتیم ، حضور میلیون ها جوان پرشور پاکباخته و صادق تحت عنوان بسیج کافی بود تا بگوییم ما در مقابل دشمن آسیب ناپذیریم .

به گزارش میبد آدینه ، حجت الاسلام محمد اعرافی بسیج را آیات اقتدار الهی خواند و گفت : بسیج را خداوند به عنوان نیروی مقتدر الهی به امام راحل الهام کرد تا با راه اندازی این نیروی مخلص در مقابل توطئه های دشمنان بایستد.
خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه امام بزگوار ما افق های بلندی را می دید که نهال کوچک بسیج را آبیاری کرد تا به یک درخت تنومند و شجره طیبه مبدل شود تصریح کرد : امروز ثمره و میوه این شجره طیبه شما بسیجیان هستید که باعث شیرینی و کام بخشی ملت ایران و مسلمانان جهان می شوید.
وی حضور در دفاع مقدس را اولین گام بسیج مستضعفین و میلیونی عنوان کرد و گفت : رشادت های بسیجیان در دوران دفاع مقدس قابل وصف نیست که نوجوانان و جوانان کم سن و سال چگونه فرماندهی گردان ها را در جنگ بر عهده می گرفتند و در مقابل دشمن می ایستادند. 
امام جمعه موقت میبد افزود : آشنایی نسل امروز با خاطرات شهدا و درس گرفتن از آنها باید جز اولویت های ما باشد .
حجت الاسلام اعرافی تفکر و روحیه بسیجی را الهام بخش و مستمر دانست و گفت : بسیج همچنان بعد از 3 دهه فعال و پویا و پرطراوت در عرصه های علمی ساخت انواع موشک های دوربرد ، دستاوردهای مهم نانو ، تکنولوژی ، لیزر، ماهواره های فضا ، ساخت و به حرکت درآوردن چرخه سوخت هسته ای این مسیر نورانی خود را ادامه می دهد .
خطیب جمعه موقت میبد حفظ نظام و دفاع از انقلاب و پیروی از منویات رهبری را شاخص های مهم بسیجی خواند و تصریح کرد : برای تداوم فرهنگ و تفکر بسیجی باید بسیجیان و همه اقشار بسیجی بصیرت داشته باشند و اقتدار خود را در فضاهای غبار و فتنه آلود نشان دهند .
وی اخلاص در عمل را دومین رویکرد بسیجی برشمرد و افزود : اگر کاری را انجام می دهیم باید با نیت خالص انجام دهیم چرا که اخلاص در نیت ، عمل ما را بالا می برد .
امام جمعه موقت میبد با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه بسیج را نباید جناحی بدانیم افزود : بسیج لشگر مخلص خدا و شط عظیم جاری به سمت اهداف بلند انقلاب است که باید باقی بماند.
حجت الاسلام اعرافی خاطرنشان کرد : ملت ایران با همه سلیقه ها ، با آگاهی ، و احساس و عقلانیت ، وصل به انقلاب و نظام هستند که هیچ طوفانی نمی تواند آن را تکان دهد و باید این روحیه ، تفکر و فرهنگ بسیجی با عملگرایی ، آرمان گرایی و  دیدن افق های بلند انقلاب حفظ شود.
وی معنویت و شجاعت ، غیرت ، آزادگی و استقلال را از ویژگی های بسیج خواند و گفت : بسیج نباید اسیر خواسته های دنیایی شود بلکه باید با حضور همیشگی خود در عرصه های اقتصاد مقاومتی ، سیاسی ، نظامی ، فرهنگی و مبارزه با تهاجم نرم دشمن همچنان به ایفای نقش بپردازد.
مناسبت ها:
امام جمعه موقت میبد ، هفتم آذر آغاز هفته وقف را گرامی داشت و گفت : وقف می تواند برای احیاء دین و شعائر الهی و شیعه کمک کند بنابراین ادامه فرهنگ وقف و استفاده به جا در وقف ضروری است .
حجت الاسلام اعرافی فرارسیدن روز نیروی دریایی را نیز گرامی داشت و این روز را به همه دلاورمردان دریادل تبریک گفت .
خطیب جمعه موقت میبد 28 ماه صفر رحلت جانگداز پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی صلوات الله علیه و سبط اکبرش امام حسن (ع) را به همه ملت ایران و نمازگزاران تسلیت گفت. 
وی ، روز بزرگداشت مرحوم شیخ مفید را هم گرامی داشت و  شیخ مفید را از استوانه های فقه جعفری خواند و گفت : شیخ مفید دارای مقام بزرگ علمی و فقهات است که حق بزرگی را برای ما و حوزه های علمیه دارد. 
امام جمعه موقت میبد ، 30 صفر شهادت جانگداز ثامن الحج حضرت امام رضا سلام الله علیه را هم تسلیت گفت .
حجت الاسلام اعرافی همچنین سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس را هم گرامی داشت و گفت : آیت الله شهید مدرس ، نماینده شایسته و لایق برای ایران اسلامی بود.
وی با بیان اینکه مجلس عصاره فضائل ملت است بر تدوین قوانین خوب و نظارت شایسته بر امور قوه مجریه تاکید کرد و افزود : نمایندگانی را که مردم به مجلس می فرستند باید بتوانند با تدوین قوانین خوب و نظارت بر امور قوه مجریه از حقوق مردم دفاع کنند و برای سازندگی کشور کمک کنند.

میبد آدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.