Skip to Content

عضو شورای شهر یزد:

بزودی بوستان بانوان «آزادشهر یزد» افتتاح می شود


عضو شورای شهر یزد با اذعان بر کمبود بوستان های بانوان در شهر یزد، ایجاد فضای سبز اختصاصی بانوان در هر محله را آرزوی قلبی خود خواند و گفت : بزودی در محله آزادشهر بوستان بانوان افتتاح می شود.

به گزارش " میبد خبر "؛ به نقل از یزدبانو، بوستان های بانوان از دو دهه گذشته به یکی از مطالبات حوزه زنان در سطح کشور مطرح شده است و برخی از استان ها مثل تهران و یزد در این مورد پیشتاز بوده اند ولی استان یزد به دلیل خشکی آب و هوا هنوز به نقطه مطلوبی نرسیده است  و کمبود

بوستان های بانوان در موقعیت های گوناگون از جمله دوچرخه سواری بانوان یزدی با پیامدهای اجتماعی و فرهنگی  و بازخوردهای منفی همراه است.
برای بررسی وضعیت پارک های بانوان به سراغ خانم عزت یادگار عضو سه دوره شورای شهر یزد رفتیم که از اولین دوره شورا دغدغه خود را در مورد افزایش فضاهای سبز ویژه بانوان یزدی در رسانه ها بیان می کردند .

عضو شورای شهر یزد اظهار کرد: از آغاز شورای دور اول نسبت به خرید و بازسازی پارک طوبی اقدام کردیم و سپس پارک وحدت امامشهر را با بازسازی و محصور کردن اطراف آن به بانوان اختصاص دادیم.


*احداث پارک بانوان آزادشهربزودی
وی در پاسخ به این سؤال که شورای فعلی چه اقداماتی در این زمینه انجام داده است گفت :  با توجه به جمعیت زیاد بانوان در منطقه آزادشهر پارک 14 معصوم این منطقه مراحل آماده سازی آن در سال جاری به اتمام رسیده است و به یاری پروردگار مورد بهره برداری بانوان محترم و دلسوز منطقه قرار می گیرد.


*احداث پارک بانوان حسن آباد
عضو شورای اسلامی شهر یزد با یادآوری بهره برداری از فاز یک بوستان بزرگ حسن آباد بیان کرد : با توجه به نیازمندی بانوان به آموزش و فضای امن برای برگزاری نمایشگاههای صنایع دستی و ورزش و مشاوره خانواده در محله حسن آباد در سال گذشته باغ مرحوم گلکار به مساحت 3700متر در نزدیکی پارک حسن آباد خریداری شد.

یادگار تصریح کرد: بیش از 20 سال باغ مذکورمتروکه شده بود که امسال علی رغم کمبود اعتبارات بودجه مناسبی برای مرمت و توسعه ساختمان پارک در نظر گرفته شد که امیدواریم که تا پایان امسال با بهره برداری از آن  در اختیار بانوان فعال و خوب منطقه قرار گیرد.

وی یکی از ضروریات احداث بوستان بانوان و مراکز تفریحی را تأثیر مستقیم در شادابی روحیه زنان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی عنوان کرد و افزود: هم اکنون در پارک های بانوان نیروهای داوطلب زنان حضور دارند که با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و سازمان پارک ها و فضای سبز، برنامه های متنوع فرهنگی از جمله ورزش های همگانی، مشاوره خانواده و ... را برگزار می کنند.

این بانوی فعال اجتماعی حوزه زنان یکی از دغدغه ها و آرزوهای خود را افزایش بوستان های بانوان و مراکز تفریحی برای استفاده عموم عنوان کرد و گفت : امیدواریم روزی برسد که در هر محله یک پارک بانوان  در شأن زنان و با رعایت شئونات اسلامی احداث شود.


*احداث پارک خانواده
یادگار افزود : نکته مهم دیگر اینکه در خیابان خرمشهر نزدیک میدان آیت الله خاتمی باغی وجود دارد که مهمانسرای شهرداری بوده است ولی برای رفاه خانواده ها این باغ دردست بازسازی و نوسازی و فضای سبز و مبلمان شهری در حال تکمیل است که امیدواریم این باغ به عنوان پارک خانواده در اختیار مردم زحمتکش و دلسوز استان یزد قرار گیرد.


*محدوده شهر یزد نیازمند احداث بوستان بانوان
عضو شورای شهر محدوده شهر یزد را هم نیازمند احداث بوستان بانوان دانست و اظهار کرد : یکی از وظایف شهرداری ها و دهیاری ها شادابی محیط زیست و حفظ فضای شهر است که در ایام تعطیلات نوروزی به اتفاق خانم قاسمی دهیار فعال و دلسوز منطقه اکرمیه و حسین آباد ریسمانی از مناطق خویدک دهنو و اطراف منطقه بایدید کردیم و پیشنهاد شد محل های مناسبی که در مجاورت چشمه و چاه آب قرار دارد  برای بانوان در نظر گرفته شود.

یادگار همکاری مسئولان استان از جمله معاون عمرانی استاندار و مدیر کل راه و شهرسازی استان را برای بهینه سازی و تبدیل باغات تاریخی شهر یزد ویژه بانوان خواستار شد.

وی با ابراز نگرانی از تأثیر کمبود آب در منطقه کویری یزد بر فضای سبز و افزایش آن از بانوان یزدی خواست تا با مدیریت مصرف آب علاوه بر صرفه جویی آن از آب های اضافه و غیر قابل شرب منزل برای کاشت گلدان،  توسعه فضای سبز در منزل و محله خود استفاده کنند.

 

منبع : یزدرسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.