Skip to Content


بزرگداشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) در امامزاده سیدصدرالدین قنبر میبد


مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) شب گذشته با سخنرانی حجت الاسلام روانبخش و مداحی برادر دهقانی در صحن امامزاده سیدصدرالدین قنبر میبد برگزار شد.

به گزارش "میبدخبر"، این مراسم با اقامه نماز جماعت در صحن امامزاده سیدصدرالدین قنبر آغاز شد و پس از آن حجت الاسلام روانبخش به سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام روانبخش با اشاره به شرایط زندگی سیاسی اجتماعی در دوران طاغوت و تشملهای سیاسی قبل از انقلاب بیان داشت: تشکل باصطلاح دینی انجمن حجتیه در مبارزه با بهاییت که انگلیسها درست کرده بودند فعالیت داشت اما نگاه به دین را شخصی، فردی، سکولاریسم و جدایی دین از سیاست می دانست و همین آنها را منحرف کرد چراکه آنها حاضر نبودند با طاغوت و شاه و استکبار مبارزه کنند و اعتقادی به اجرای آیات جهاد و امربمعروف و مبارزه با کفار و منافقین نداشتند.

وی وضعیت حوزه ها را در دوران قبل از انقلاب اینگونه تشریح کرد: اگر آخوندی از سیاست حرف می زد می گفتن کاسه ای زیر نیم کاسه دارد و اگر کج کج راه می رفت و سبحان الله بلندتر و محکمتری می گفت، می گفتند آدم خوبی است! به گونه ای القا کرده بودند به مردم که سیاست را حقه بازی و شیطنت تلقی کنند.

وی افزود: در خود حوزه تفکر سکولاریزم امده بود و روحانیت هم بدین سو کشیده شده بو اما دوسوم کتابهای فقه که موضوعات حکومتی دارد در آنموقع تعطیل بود و اصلا درس نمی داند و می گفتند بردی ندارد و عمل نمی شود.

همچنین قابل ذکر است قرائت دعای پرفیض کمیل و مداحی توسط برادر سیدابوالفضل دهقانی از دیگر برنامه های این مراسم بود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.