Skip to Content


بزرگداشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) در امامزاده سیدصدرالدین قنبر میبد


مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) شب گذشته با سخنرانی حجت الاسلام روانبخش و مداحی برادر دهقانی در صحن امامزاده سیدصدرالدین قنبر میبد برگزار شد.

به گزارش "میبدخبر"، این مراسم با اقامه نماز جماعت در صحن امامزاده سیدصدرالدین قنبر آغاز شد و پس از آن حجت الاسلام روانبخش به سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام روانبخش با اشاره به شرایط زندگی سیاسی اجتماعی در دوران طاغوت و تشملهای سیاسی قبل از انقلاب بیان داشت: تشکل باصطلاح دینی انجمن حجتیه در مبارزه با بهاییت که انگلیسها درست کرده بودند فعالیت داشت اما نگاه به دین را شخصی، فردی، سکولاریسم و جدایی دین از سیاست می دانست و همین آنها را منحرف کرد چراکه آنها حاضر نبودند با طاغوت و شاه و استکبار مبارزه کنند و اعتقادی به اجرای آیات جهاد و امربمعروف و مبارزه با کفار و منافقین نداشتند.

وی وضعیت حوزه ها را در دوران قبل از انقلاب اینگونه تشریح کرد: اگر آخوندی از سیاست حرف می زد می گفتن کاسه ای زیر نیم کاسه دارد و اگر کج کج راه می رفت و سبحان الله بلندتر و محکمتری می گفت، می گفتند آدم خوبی است! به گونه ای القا کرده بودند به مردم که سیاست را حقه بازی و شیطنت تلقی کنند.

وی افزود: در خود حوزه تفکر سکولاریزم امده بود و روحانیت هم بدین سو کشیده شده بو اما دوسوم کتابهای فقه که موضوعات حکومتی دارد در آنموقع تعطیل بود و اصلا درس نمی داند و می گفتند بردی ندارد و عمل نمی شود.

همچنین قابل ذکر است قرائت دعای پرفیض کمیل و مداحی توسط برادر سیدابوالفضل دهقانی از دیگر برنامه های این مراسم بود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.