Skip to Content

مدیر ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان یزد:

بزرگترین مشکل ورزش بانوان یزدی؛ عدم‌حمایت بخش‌خصوصی از تیم‌های ورزشی بانوان است


مدیر ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان یزد با تاکید بر لزوم حل مشکلات ورزش بانوان یزدی گفت: عدم حمایت بخش خصوصی از تیم‌های ورزشی بانوان جهت حضور در لیگ‌های کشوری بزرگترین مشکل ورزش بانوان یزدی است.

به گزارش میبد خبر، آزاده دهقان با بیان اینکه آمار ورزشکار سازمان یافته در سال گذشته حدود 62هزار نفر بوده و از این تعداد 26هزار نفر بانو هستند، اذعان کرد: مشکل ورزش بانوان عدم حمایت بخش خصوصی از ورزش بانوان و تیم‌های ورزشی جهت حضور در لیگ‌های کشوری است؛ به عنوان مثال، عدم حمایت از تیم فوتسال هلال احمر که پس از صعود به لیگ برتر متاسفانه نتوانستند در لیگ شرکت کنند.

وی با بیان اینکه 40درصد ورزشکاران استان یزد را بانوان تشکیل می‌دهند، اذعان کرد: استان یزد 47 هیات ورزشی و 50 هزار ورزشکار سازماندهی شده دارد و هم‌اکنون 39 هیات ورزشی در حوزه ورزش بانوان در یزد فعال است؛ متاسفانه به دلیل عدم حمایت مالی و تامین نقدینگی در رشته‌های مختلف ورزش بانوان نتوانسته‌ایم از تمامی ظرفیت‌های این حوزه بهره‌برداری کنیم.

دهقان از علاقمندی زیاد بانوان در حوزه ورزش خبر داد و گفت: کمبود فضای ورزشی اختصاصی برای بانوان احساس می‌شود؛ در حال حاضر تنها یک مجموعه ورزشی بانوان در یزد داریم و فضای تخصصی برای رشته‌های خاص مانند دوچرخه سواری نداریم.

 وی با اشاره به توانایی بانوان یزدی در ورزش خاطر نشان کرد: آنها در مسابقات و لیگ‌های کشوری مدال‌آوری و افتخارآفرینی زیادی داشته‌اند و هم‌اکنون در برخی از رشته‌های ورزشی 10 نفر عضو ثابت تیم ملی دارند.

دهقان مشکل ورزش بانوان را عدم حمایت‌های مالی و فضای ورزشی بیان کرد و گفت: لازم است تبلیغات موثری برای جذب حامی مالی برای ورزش بانوان انجام گیرد.

مدیر ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان یزد گفت: با توجه به ویژگی‌های استان و مردم یزد، باید در زیرساخت‌ها این موضوع مدنظر قرار گیرد تا فضاهای مناسب برای بانوان در نظر گرفته شود.

دهقان با تاکید بر اینکه بانوان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند، گفت: باید برای سلامت این قشر عظیم و مهم جامعه، امکانات لازم ورزشی را فراهم آورد تا شاهد افزایش سطح سلامت جامعه باشیم.

انتهای پیام/

یزد بانورای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.