Skip to Content

امام جمعه موقت میبد در گفتگو با میبدخبر:

بزرگترین سرمایه نظام اعتماد مردم است/قوه قضاییه در صورت کوتاهی دولت در قضیه فیش های نجومی بطور مستقل وارد عمل شود


حجت الاسلام حسنی بیان داشت: امروز هرکجا قدم می گذاریم حرف حقوقهای نجومی است که اگر با خاطیان برخورد نشود روز به روز اعتماد مردم نسبت به مسئولین کمتر می شود و این ضربه ای برای نظام اسلامی است.

به گزارش "میبدخبر"،حجت الاسلام حسنی عنوان کرد: با توجه به مسئله حقوقهای نجومی اولا اکثر مدیران نظام از این موضوع پاک و بری هستند و درحال خدمت رسانی به مردم ودر حد متعارف و طبق قانون حقوق از بیت المال دریافت می نمایند.ثانیا تعدادی از مدیران گرچه تعداد آنها هم اندک می باشد متاسفانه برداشتهای غیرقانونی و غیر شرعی از بیت المال دارند که این عمل آنها ضربه به ارزشهای الهی و نظام اسلامی می باشد ولو از راهکار قانونی برای خودشان این برداشتها را مصوب کرده باشندکه این موضوع موجب سلب اعتماد مردم از نظام اسلامی می شود که بالاترین سرمایه یک نظام مسئله اعتماد مردم هست.

مقام معظم رهبری هم روی این مسئله بسیار حساس و تاکید دارند که سلب اعتماد مردم خسارت بزرگی برای نظام اسلامی می باشد لذا مطالبی را که معظم له در نماز عید فرمودند که دستبرد به بیت المال حمله به ارزشهاست خود گویای این موضوع می باشد.

ایشان تاکید داشتند: توقع می رود هم دولتمردان،هم قوه قضاییه با این مسئله بطور ریشه ای برخورد نموده یعنی راههای نفوذ در این ماجرا را  ببندندکه کسی نتواند از خلاءقانونی سوءاستفاده کند و هم برخورد قضایی جدی با متخلفین صورت گیرد،وقتی رهبری این مورد را دستبرد نامشروع به بیت المال می داند دیگر نمی توان با عنوان حقوقهای نامتعارف و امثالهم این موضوع را توجیه کرد.

وی بیان داشت: درباب این مسئله وبا توجه به تاکیدات رهبرمعظم انقلاب اولا این حقوقها باید به بیت المال برگردانده شود و ثانیا کسانیکه از قانون سوءاستفاده کرده و دستبرد زده اند طبق قانون شرع و قوه قضاییه به مجازات برسند تا اعتماد مردم به نظام اسلامی جلب شود.

ایشان به این موضوع اشاره داشتند: دولتمردان گاهی در صحبت هایشان بر روی این قضیه سرپوش می گذارند لذا از قوه قضاییه انتظار می رود بعنوان مدعی العموم اگر دولت خاطیان را معرفی نکرد و احساس کردند که جرمی واقع شده با توجه به بیانات رهبری بطور مستقل وارد عمل شده و افراد خاطی را احضار و با آنها برخورد نمایند.

ایشان در پایان اظهار داشتند: امروز هرکجا قدم می گذاریم حرف حقوقهای نجومی است که اگر با خاطیان برخورد نشود روز به روز اعتماد مردم نسبت به مسئولین کمتر می شود و این ضربه ای برای نظام اسلامی است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.