Skip to Content

مدیر اجرایی امامزاده شاهزاده فاضل یزد:

بزرگترین زائرسرای «یزد، حسینیه ایران» در کربلا احداث می‌شود


مدیر اجرایی امامزاده شاهزاده فاضل یزد با اشاره به اینکه یک قطعه زمین در کربلا خریداری شده است، عنوان کرد: زمین این زائرسرا 14 هزار مترمربع است و قرار است زائرسرای بزرگی با عنوان «یزد، حسینیه ایران» در آن ساخته شود.

به گزارش میبد خبر، محمدرضا بهشتی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط خیران و مردم یزد در اربعین و روزهای قبل و بعد از آن و خدمت‌رسانی به زائران عتبات عالیات عراق اظهار داشت: یزدی‌ها پنج سال است که در کربلا موکب به‌راه انداخته‌اند و به زائران اربعین خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی بیان کرد: امسال نیز یزدی‌ها چندین موکب در مرز چذابه، کربلا، مسیر نجف ـ کربلا و کاظمین راه‌اندازی کردند و جمع قابل‌توجهی از زائران را اطعام کرده و اسکان دادند.

بهشتی با بیان اینکه 90 درصد اقلام مورد نیاز برای اسکان و تغذیه زائران در سه وعده غذایی از یزد به کربلا ارسال شد، عنوان کرد: به ماه قبل از محرم تدارکات کار انجام شد و در یزد نیز خیران ورود پیدا کرده و کارها به‌صورت جمعی به انجام رسید و خوشبختانه امسال توانستیم از 21 آبان تا سه روز بعد از اربعین هر روز سه وعده غذا طبخ و بین زائران توزیع کنیم.

این خیر یزدی با بیان اینکه طبخ غذا از روی 40 هزار نفر آغاز شد و تا روزی 120 هزار پرس غذا نیز در موکب‌های یزدی‌ها طبخ شد، افزود: با توجه به اینکه وضعیت بهداشتی در عراق مساعد نبود، طبخ غذا بر اساس توصیه پزشکان انجام می‌شد و طبخ سوپ مرغ، آبگوشت و ... مورد استقبال بسیاری از زائرانی که دچار کسالت و سرماخوردگی شده بودند، قرار گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یک قطعه زمین در کربلا خریداری شده است، عنوان کرد: زمین این زائرسرا 14 هزار مترمربع است و قرار است زائرسرای بزرگی با عنوان «یزد، حسینیه ایران» در آن ساخته شود.

انتهای پیام/س*

یزد رسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.